Luis Suarez
Luis Suarez fot. Grzegorz Wajda

Nożyce Aduriza, Barcelona pokonana

Od niespodzianki rozpoczęła się rywalizacją w nowym sezonie La Liga. W piątkowym meczu na San Mames, Athletic Bilbao pokonał 1:0 Barcelonę.

Barcelona do inaugurującego nowy sezon spotkania na San Mames przystąpiła bez Lionela Messiego, który nie doszedł jeszcze do siebie po kontuzji. Od pierwszej minuty zagrały natomiast dwa nowe nabytki Dumy Katalonii – Frenkie de Jong i Antoine Griezmann.

W pierwszym kwadransie groźniejsi byli gospodarze, którzy stworzyli dwie groźne sytuacje. W obu przypadkach bramce Barcelony zagroził Inaki Williams, ale za każdym razem świetnie spisywał się Marc-Andre ter Stegen. Barcelona odpowiedziała dopiero po dwóch kwadransach uderzeniem Luisa Suareza w słuepk. Tuż przed przerwą bliski wpisania się na listę strzelców był natomiast Rafinha. Ostatecznie jednak na przerwę obie jedenastki schodziły przy bezbramkowym remisie.

W drugiej połowie Baskowie bardzo dobrze bronili dostępu do własnej bramki. Barcelona miała trudności z wypracowaniem sobie klarownych sytuacji do zdobycia gola. Naprawdę groźnie zrobiło się dopiero w 84. minucie, gdy szanse na zdobycie swojego pierwszego gola w nowych barwach miał Antoine Griezmann. Piłka nie znalazła jednak drogi do siatki.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się bezbramkowym remisem, w 89. minucie zwycięskiego gola dla Athletic Bilbao zdobył Aritz Aduriz, który pokonał ter Stegena efektownym uderzeniem.

Athletic Bilbao – FC Barcelona 1:0 (0:0)

1:0 Aduriz 89′