Gwiazda zostanie w Atletico Madryt

Jan Oblak
Jan Oblak fot. PressFocus

Jan Oblak przedłuży współpracę z Atletico Madryt. Pierwotnie mówiło się, że nowy kontrakt będzie obowiązywał do 2028 roku, natomiast Fabrizio Romano potwierdził, że bramkarz zwiąże się z klubem do 30 czerwca 2025 roku.

  • Obecna umowa Jana Oblaka obowiązuje do 30 czerwca 2023 roku
  • Diego Simeone naciskał władze Atletico, aby te jak najszybciej wyjaśniły z bramkarzem kwestie dalszej współpracy
  • Nowy kontrakt Słoweńca będzie ważny do 2025 roku. Czeka go również spora podwyżka

Filar zostaje w Atletico

Rzadko się zdarza, żeby to bramkarz był największą gwiazdą klasowego zespołu. Taka sytuacja ma miejsce właśnie w Atletico Madryt, gdzie na postawie Jana Oblaka trener Diego Simeone opiera całą swoją taktykę.

Słoweniec wymieniany jest w ścisłym gronie najlepszych bramkarzy świata, choć w ostatnim czasie znalazł się w nieco gorszej dyspozycji. Nie zniechęciło to natomiast ekipy ze stolicy Hiszpanii, która chciała jak najszybciej wyjaśnić kwestię przyszłości swojej gwiazdy.

Na takie rozwiązanie naciskał w szczególności Simeone, który obawiał się, że w przypadku niepowodzenia negocjacji Oblak opuści drużynę. Jego obecny kontrakt z Atletico obowiązuje do 30 czerwca 2023 roku, natomiast przedłużenie współpracy jest już na etapie finalizacji.

Pierwotnie uważano, że nowa umowa będzie obowiązywać aż do 2028 roku, natomiast Fabrizio Romano potwierdził, że Oblak zwiąże się z Los Rojiblancos do 30 czerwca 2025 roku.

29-letni reprezentant Słowenii będzie mógł liczyć również na pokaźną podwyżkę. Aktualnie zarabia on 10 milionów euro netto za sezon gry.

Oblak może pochwalić się bardzo dobrym bilansem. Z jego 352 spotkań w barwach Atletico Madryt aż 175 udało się zakończyć bez utraty bramki.

Zobacz również: Atletico finalizuje transfer obrońcy z Serie A

Komentarze