Obniżka pensji w Realu również nieunikniona?

Santiago Bernabeu
Santiago Bernabeu fot. Sport Pictures

Jeszcze niedawno wydawało, że obniżka wynagrodzeń zawodników Realu Madryt nie będzie potrzebna. Jednak jak informuje El Pais, władze Królewskich zaczynają uważać, że taki ruch może być nieunikniony.

Czytaj dalej…

W ostatnich dniach prezydent klubu Florentino Perez rozmawiał między innymi z kapitanem piłkarskiego zespołu Sergio Ramoes, starając się uspokoić nastroje. Miał przekazać, że pensje zawodników i koszykarzy, a także pozostałych pracowników, których łącznie jest około 800, są bezpieczne.

Przemawiały również za tym wyniki finansowe klubu, który poprzedni rok zakończył z kwotą 156 milionów euro na koncie. To zupełnie inna sytuacja niż ma miejsce w Barcelonie, która poinformowała już o uzyskaniu porozumienia z zawodnikami w sprawie obniżenia wynagrodzeń o 70 procent.

Na razie ewentualne plany podobnych ruchów w Realu są w bardzo początkowej fazie, ale raczej nikt nie ma wątpliwości, że prędzej czy później taki ruch będzie musiał zostać poczyniony. Wszystko ma jednak odbyć się w porozumieniu z zawodnikami, choć na razie żadne rozmowy tej sprawie się nie rozpoczęły.

Komentarze