Obrońca Barcelony pod wrażeniem Lewandowskiego

Eric Garcia (z prawej)
Eric Garcia (z prawej) Pressfocus

Barcelona zagrała pierwszy mecz przed nowym sezonem. W sparingu z Interem Miami wystąpił Eric Garcia, który odpowiedział o rywalizacji w składzie.

  • Robert Lewandowski jest już oficjalnie piłkarzem Barcelony
  • Obecność Polaka w drużynie może jej mocno pomóc
  • Szczęśliwy po transferze Lewandowskiego jest Eric Garcia

W USA kształtuje się drużyna

Barcelona jako miejsce przygotowań do sezonu 2022/2023 wybrała Stany Zjednoczone. Tutaj też rozegra swoje sparingi. Pierwszym przeciwnikiem był Inter Miami, z którym wicemistrz Hiszpanii uporał się bez problemu (6:0). 45 minut przeciwko drużynie z MLS zagrał Eric Garcia.

Myślę, że ten początek tournée był bardzo ważny. Wszyscy mieliśmy swoje szanse. Tworzy się świetna drużyna z ludźmi, którzy chcą podbić świat. Musimy dalej podążać tą drogą. Jeśli nadal będziemy trenować na takiej intensywności, będziemy mogli osiągnąć to, co sobie założyliśmy – powiedział hiszpański obrońca na temat obozu Barcelony w USA. Garcia będzie miał wielu konkurentów do gry w podstawowym składzie, ale według piłkarza to nie problem.

Rywalizacja zawsze czyni każdego lepszym. Mamy zawodników o topowym poziomie na wszystkich pozycjach, które są zdublowane. Każdy da z siebie coś ekstra, ponieważ chce grać. Myślę, że to nam pomoże i sprawi, że będziemy bardziej skoncentrowani. Konkurencja jest dobra dla zawodników, ale zwłaszcza dla zespołu – ocenił Garcia. Zabrał on też głos na temat Roberta Lewandowskiego.

Jako obrońcy jest mi dużo lepiej mieć go w swojej ekipie. To napastnik światowej klasy. Bardzo nam pomoże. Jest uzupełniany przez pozostałych atakujących, którzy również są na spektakularnym poziomie – przyznał klubowy kolega polskiego napastnika.

Czytaj także: Raphinha: moim zdaniem jesteśmy lepsi niż Real

Komentarze