Obrońca Barcelony wraca do gry po półrocznej przerwie

Samuel Umtiti
Samuel Umtiti Grzegorz Wajda

Samuel Umtiti znalazł się w kadrze FC Barcelony na dzisiejsze spotkanie z Juventusem FC. Tym samym zawodnik stanie przed szansą rozegrania swojego pierwszego meczu od czerwca. Przerwa w grze spowodowana byłą kontuzją kolana.

Samuel Umtiti nie wyszedł na boisko od zremisowanego spotkania z Celtą Vigą w zeszłym sezonie, co miało miejsce 27 czerwca. Od momentu, gdy trenerem Barcy został Ronald Koeman, to francuski defensor po raz pierwszy znalazł się w kadrze tej ekipy.

Wygląda na to, że Umtiti zacznie dzisiejsze spotkanie ze Starą Damą w wyjściowym składzie. Przypomnijmy, że jeszcze latem wiele wskazywało na to, że zawodnik rozstanie się z Barceloną, na co wpływ miały mieć duże zarobki Umtitiego i brak możliwości gry w pierwszym składzie Dumy Katalonii.

W związku z tym, że kontuzji nabawił się Gerard Pique, to właśnie mający kameruńskie korzenie zawodnik jest przymierzany do gry w wyjściowym składzie Barcy na starcie z Juve. Przypomnijmy, że pierwszy gwiazdek sędziego zaplanowany jest na godzinę 21:00.

Komentarze