Obrońcy mogą zamienić Barcelonę na Premier League

Sergino Dest
Sergino Dest PressFocus

FC Barcelona szuka sposobu na pozbycie się zawodników, którzy nie spełnili oczekiwań i którzy raczej w najbliższym czasie nie będą stanowili o sile zespołu. Wśród nich znajdują się dwaj defensorzy – Clement Lenglet i Sergino Dest. W przypadku obu zawodników mówi się o ich możliwych przenosinach do Anglii.

  • FC Barcelona szuka sposobu na wytransferowanie niektórych zawodników
  • Na liście kandydatów do odejścia z klubu wymienia się Clementa Lenglet i Sergino Desta
  • Obaj są łączeni z klubami Premier League

Lenglet i Dest wzbudzają zainteresowanie w Premier League

Clement Lenglet jest związany z Barceloną umową do 2025 roku, ale nic nie wskazuje na to, aby miał ją wypełnić. Francuz nie zdobył uznania w oczach trenera Xaviego Hernandeza i sporadycznie pojawia się na murawie. Jeszcze niedawno nie chciał słyszeć o opuszczeniu Camp Nou, ale w ostatnich tygodniach miał w tej kwestii zmienić zdanie i jest gotowy rozważyć zmianę klubu.

Jak informuje Mundo Deportivo, poważnie zainteresowany pozyskaniem Francuza jest Tottenham Hotspur, który chciałby go sprowadzić do siebie na zasadzie dwuletniego wypożyczenia, pokrywając w tym czasie pełne wynagrodzenie piłkarza. Na razie są to jednak tylko spekulacje medialne, bowiem otoczenie obrońcy nic o tym nie wie. 

Z Barceloną może się również pożegnać Sergino Dest, którego chętnie w swoim zespole widziałby nowy menedżer Leeds United Jesse Marsch. Klub z Elland Road z dużymi problemami utrzymał się w Premier League i teraz chce zbudować drużynę, która w przyszłym sezonie będzie w stanie powalczyć o wyższe miejsce w ligowej tabeli.

Amerykanin może zostać również wykorzystany przez Dumę Katalonii w rozmowach na temat ewentualnego sprowadzenia na Camp Nou Raphinhy. 25-letni brazylijski pomocnik Leeds United od dłuższego czasu jest łączony z przenosinami do stolicy Katalonii.

Zobacz także: Barcelona chce się pozbyć napastnika

Komentarze