Jordi Alba
Jordi Alba fot. Anadolu Agency / Hepta / Sport Pictures

Obrońcy bohaterami Barcelony

Kolejny krok w kierunku mistrzowskiej korony wykonali dziś piłkarze FC Barcelony, którzy, choć nie bez problemów, pokonali przed własną publicznością Real Sociedad 2:1 (1:0). Tuż przed przerwą gospodarze objęli prowadzenie po golu Lengleta, na którego kwadrans po zmianie stron odpowiedział Juanmi. Zaledwie dwie minuty po bramce wyrównującej, komplet punktów Katalończykom zapewnił jednak Jordi Alba.

Na trzy zmiany po zwycięstwie w Lidze Mistrzów nad Manchesterem United zdecydował się Ernesto Valverde – Roberto, Busquets i Coutinho zostali zastąpieni przez Semedo, Vidala i Dembele. Dwie korekty po remisie z Eibarem zarządził za to trener Alguacil – zamiast Sangalliego i Barrenetxei mogliśmy oglądać Williana Jose i Pardo.

Podopieczni trenera Alguacila przez długi czas nie dopuszczali gospodarzy pod własne pole karne i dopiero w 27. minucie, pod bramką Rulliego zrobiło się gorąco – Messi podszedł do wykonania rzutu wolnego z nieco ponad 20 metrów, ale sprytne uderzenie Argentyńczyka przefrunęło tuż nad poprzeczką.

Dziesięć minut przed przerwą, gospodarzy przed stratą bramki uchronił ter Stegen – Pardo zagrał świetną piłkę w pole karne do Juanmiego, którego strzał z ostrego kąta zatrzymał jednak niemiecki bramkarz Blaugrany, a dobijający Willian Jose przeniósł futbolówkę nad poprzeczkę.

W końcówce pierwszej odsłony, kolejnym genialnym zagraniem popisał się Leo Messi – Argentyńczyk długo zwlekał z oddaniem piłki w polu karnym, aż w końcu odegrał ją nieoczekiwanie do nadbiegającego Jordiego Alby, ostatecznie futbolówka trafiła jeszcze do Suareza, ale próbę Urugwajczyka wybronił Rulli.

Kiedy wydawało się już, że Txuri-Urdin dowiozą bezbramkowy remis do przerwy, tuż przed końcem regulaminowego czasu gry, prowadzenie objęła Barcelona – Dembele posłał świetną centrę z rzutu rożnego, a na listę strzelców wpisał się Lenglet.

W 58. minucie bliski podwyższenia prowadzenia był Dembele, którego techniczne uderzenie minęło światło bramki. Cztery minuty później, niespodziewanie do remisu doprowadzili Baskowie – świetnym prostopadłym podaniem popisał się Merino, a na wślizgu ter Stegena pokonał Juanmi.

Txuri-urdin z remisu cieszyli się jednak zaledwie dwie minuty – Messi dograł do Alby, który ulokował futbolówkę uderzeniem w kierunku dalszego słupka. Przez chwilę wydawało się, że bramka może zostać anulowana, albowiem przed Rullim przebiegał znajdujący się na spalonym Dembele, ale ostatecznie arbiter nie zmienił zdania.

Dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry, podopieczni Ernesto Valverde mogli jeszcze przypieczętować zdobycie kompletu oczek – po szybkiej kontrze i podaniu Luisa Suareza, uderzenie Rakiticia wylądowało jednak tylko w bocznej siatce.