Athletic odrzucił ofertę FC Barcelony

Inigo Martinez
Inigo Martinez fot. PressFocus

FC Barcelona złożyła niedawno ofertę transferu 31-letniego Inigo Martineza. Teraz dowiadujemy się, że Athletic zdecydował się ją odrzucić. W najbliższym czasie możemy spodziewać się kontynuacji tego wątku.

  • Inigo Martinez miałby docelowo stanowić następstwo Gerarda Pique
  • Athletic zdecydował się odrzucić ofertę FC Barcelony wynoszącą 15 milionów euro + 5 milionów bonusu
  • Hiszpan nie chce przedłużać umowy z baskijskim klubem, dlatego za rok może wzmocnić “Dumę Katalonii” jako wolny zawodnik

Hiszpan chce trafić do Barcelony

FC Barcelona to bez wątpienia najaktywniejsza ekipa w trakcie letniego okienka transferowego. Do zespołu dołączyło już kilku zawodników, na czele z Robertem Lewandowskim i Julesem Kounde. Na tym jednak nie koniec, bowiem “Duma Katalonii” wciąż myśli o wzmocnieniu defensywy.

Celem jest transfer kolejnego środkowego obrońcy, który mógłby zwiększyć rywalizację o miejsce w składzie, a docelowo zostać następcą Gerarda Pique. Tutaj władze hiszpańskiego giganta chcą postawić na Inigo Martineza, sprawdzonego na boiskach LaLigi.

Kilka dni temu ekipa ze stolicy Katalonii złożyła za reprezentanta Hiszpanii ofertę wynoszącą 15 milionów euro + 5 milionów euro bonusów. Teraz dowiadujemy się, że Athletic zdecydował się ją odrzucić. Możemy się jednak spodziewać, że w najbliższych dniach temat będzie kontynuowany.

Martinez nie chce przedłużać wygasającego 30 czerwca 2023 roku kontraktu z baskijskim klubem, zatem w przypadku braku postępu w negocjacjach między klubami, po zakończeniu sezonu zostanie wolnym zawodnikiem. Wówczas FC Barcelona z pewnością ponownie przystąpi do starań o 31-latka, co wówczas będzie zdecydowanie łatwiejsze.

Hiszpan reprezentuje barwy Athleticu od 2018 roku, a wcześniej grał dla Realu Sociedad. Łącznie na poziomie LaLigi rozegrał 341 spotkań.

Zobacz również: Poważny plan finansowy Barcelony, spodziewany duży zysk

Komentarze