Oficjalne: duże wzmocnienie Sevilli

Alejandro Gomez
Alejandro Gomez PressFocus

Jak poinformowała oficjalna strona Sevilli, andaluzyjski klub sprowadził Papu Gomeza z Atalanty. Kwota transferu miała wynieść 5,5 miliona euro.

To może być największy transfer zimowego okna transferowego w La Lidze. Alejandro Gomez, do niedawna kapitan Atalanty, zmienił Włochy na Hiszpanię. 32-latek dostał od dyrektora sportowego Sevilli, Monchiego, spory kredyt zaufania, bo jego umowa zakończy się dopiero w lipcu 2024 roku.

Brzydka puenta pięknej historii

Gomez trafił do Atalanty z Metalista Charków w 2014 roku. W trakcie 6,5 lat dał się poznać jako jeden z najlepszych zawodników Serie A. Był jednym z głównych architektów sukcesu zespołu z Bergamo, którzy od kilku lat zadziwiają Europę efektowną grą. W zeszłym sezonie Włosi dotarli do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, w obecnym zmierzą się w 1/8 finału z Realem Madryt. Sam Papu Gomez, występujący najczęściej w roli ofensywnego pomocnika bądź skrzydłowego, w poprzednim sezonie pobił rekord Serie A w liczbie asyst w trakcie jednego sezonu. Argentyńczyk szesnastokrotnie obsługiwał partnerów.

Na początku grudnia Atalanta grała w Lidze Mistrzów z Midtyjland. Przy linii trener Włochów, Gasperini, wykrzykiwał na Gomeza, ale zawodnik zignorował polecenia. Nie wrócił na boisko po przerwie. Od tamtej pory w szatni eskalował konflikt na linii trener-kapitan, w wyniku którego ktoś musiał opuścić Bergamo.

Wielkie wzmocnienie

Choć Sevilla nie ma problemu z ofensywą, w której błyszczy ostatnio Youssef En-Nesyri, sprowadzenie tak utalentowanego gracza jak Gomez za 5,5 miliona euro (wraz ze zmiennymi kwota może wzrosnąć do 10 milionów) trzeba nazwać kolejnym majstersztykiem Monchiego. Sevilla zajmuje obecnie czwarte miejsce w La Lidze i pozostaje w grze o Puchar Króla i Ligę Mistrzów. Doświadczenie i niezwykłe umiejętności 32-latka z pewnością przydadzą się w tak skomplikowanym sezonie.

Komentarze