Oficjalnie: Carles Alena wypożyczony do Getafe

Carles Alena
Carles Alena PressFocus

Jak poinformowała FC Barcelona, Carles Alena został wypożyczony do końca sezonu do Getafe.

“Pomocnik dołączy do klubu z Madrytu aż do zakończenia sezonu 2020/2021. Getafe przejęło całość pensji zawodnika” – możemy przeczytać w oficjalnym oświadczeniu klubu.

Niechciany przez Koemana

Carles Alena wczoraj obchodził 23. urodziny i nie mógł wymarzyć sobie lepszego prezentu. Od początku sezonu widać bowiem, że Ronald Koeman nie zamierza zrobić z niego zawodnika wyjściowej jedenastki. Pomimo plagi kontuzji w Barcelonie, środkowy pomocnik rozegrał w tej kampanii zaledwie 170 minut w pięciu meczach we wszystkich rozgrywkach. Tymczasem trener Getafe, Pepe Bordalas, podkreślał, że jego drużynie brakuje kreatywności drugiej linii. Jest to z pewnością coś, co wychowanek Barcelony może zespołowi z przedmieść Madrytu zapewnić.

Trudna rola wychowanka

Alena w sezonie 2018/2019 powoli przebijał się do pierwszej drużyny. U Ernesto Valverde wystąpił łącznie w 27 spotkaniach, zdobywając w nich dwa gole. Wydawał się być skrojony pod Barcelonę; ma świetną technikę i wizję gry, ale ostatecznie nie przekonał do siebie baskijskiego trenera. W styczniu 2020 roku, nie mając perspektyw na grę w ekipie Dumy Katalonii, został wypożyczony do Realu Betis. Tam występował regularnie, ale również nie zachwycił. Straciwszy kolejne pół obecnej kampanii zdecydował się na transfer do klubu, gdzie bardzo prawdopodobne jest, że zostanie dyrygentem drugiej linii. W komunikacie klubu nic nie wiadomo o ewentualnej opcji wykupienia pomocnika przez Getafe po zakończeniu obecnego sezonu. Rozgłośnia RAC1 podkreśla, że nie zawarto takiej klauzuli i Alena w lipcu powróci do stolicy Katalonii.

Komentarze