Oficjalnie: francuski napastnik w Atletico Madryt

Moussa Dembele
Moussa Dembele PressFocus

Los Colchoneros dopięli transfer Moussy Dembele z Olympique’u Lyon. Napastnik został wypożyczony z opcją wykupu.

Moussa Dembele został wypożyczony do Atletico Madryt na pół roku. W czerwcu 2021 roku Los Colchoneros podejmą decyzję, czy zechcą wykupić francuskiego napastnika. Uzgodnili z klubem z Ligue 1 kwotę 33,5 miliona euro, która może jeszcze wzrosnąć o kolejne 5 milionów, w zależności od dyspozycji Francuza. Za samo wypożyczenie liderzy LaLiga zapłacili milion.

Wybraniec

W gronie potencjalnych następców Diego Costy przewinęło się sporo uznanych nazwisk. Ostatecznie to nie Arkadiusz Milik, Loren Moron, Raul de Tomas czy Willian Jose trafili na Wanda Metropolitano.

Moussa Dembele zaliczył kompromitującą połówkę obecnego sezonu. Zdobył zaledwie jedną bramkę w trakcie 670 minut, jakie rozegrał w trakcie 16 meczów. Wyraźnie nie potrafił porozumieć się z trenerem, Rudim Garcią.

Atletico do transferu przekonały poprzednie kampanie francuskiego napastnika. W sezonie 2019/2020 zdobył 24 gole, a w 2018/2019 pokonywał bramkarzy rywali 23-krotnie.

Wydaje się więc, że to transakcja udana dla każdej ze stron. Olympique Lyon chce dać swemu napastnikowi drugi start i ewentualną szansę na powrót za pół roku. Atletico potrzebowało snajpera zdolnego do zdjęcia odpowiedzialności za zdobywanie bramek z Luisa Suareza. Sam Dembele dostał szansę gry w jednym z największych europejskich klubów, walczących w tym sezonie o mistrzostwo kraju.

W Madrycie wierzą, że napastnik powróci na swój normalny, wysoki poziom skuteczności. Francuz może zarówno zastępować Suareza, jak i grać z nim w parze. Atletico, po zawierusze transferowej, może znowu skupić się na wygrywaniu kolejnych ligowych spotkań.

Komentarze