Oficjalnie: Real Madryt żegna się z Zidanem

Zinedine Zidane
Zinedine Zidane fot. PressFocus

Real Madryt w oficjalnym komunikacie na łamach swojej strony internetowej poinformował o rozstaniu z Zinedinem Zidanem. Francuz zakończył tym samym swoją drugą przygodę z klubem ze stolicy Hiszpanii.

  • Real Madryt w oficjalnym komunikacie poinformował, że Zinedine Zidane zrezygnował z pracy w klubie
  • Francuski trener z Królewskimi wygrał łącznie 11 trofeów

Zidane zrezygnował z pracy w Realu

Zinedine Zidane w marcu 2019 roku wrócił do Realu Madryt. Druga przygoda francuskiego trenera z Królewskimi nie skończyła się co prawda sukcesem w Lidze Mistrzów. Niemniej stołeczny team wygrał mistrzostwo La Liga i Superpuchar Hiszpanii. Ostatnią kampanię w lidze hiszpańskiej zakończył z kolei na drugiej pozycji, uznając wyższość tylko Atletico Madryt.

Od kilku dni mówiło się dużo o tym, że Zidane chce odejść z Realu i takie stan rzeczy stał się faktem. Już w czwartek rano mistrz świata z 1998 roku z reprezentacją Francji pożegnał się z klubowymi pracownikami. Tymczasem po godzinie 12:00 za pośrednictwem swoich mediów klub z Madrytu opublikował specjalny komunikat dotyczący 48-latka.

“Real Madryt ogłasza, że ​​Zinedine Zidane postanowił zakończyć pracę w naszym klubie. Nadszedł czas, aby uszanować jego decyzję i okazać nasze uznanie dla jego profesjonalizmu, poświęcenia i pasji przez te wszystkie lata oraz tego, co reprezentuje jego postać dla Realu Madryt” – brzmi oficjalne oświadczenie.

“Zidane to jedna z wybitnych postaci Realu Madryt, a jego legenda wykracza poza to, kim był jako trener i zawodnik naszego klubu. Wie, że jest wyjątkową postacią dla Realu Madryt i że Real Madryt jest i zawsze będzie jego domem” – czytamy dalej.

Czytaj więcej: Zidane podjął decyzję ws. przyszłości

Komentarze