Oficjalnie: Valencia ogłosiła komunikat ws. trenera

Javi Gracia
Javi Gracia fot. PressFocus

Valencia CF w oficjalnym komunikacie poinformowała o zwolnieniu trenera pierwszego zespołu. Javiera Gracię tymczasowo zastąpi Salvador Gonzalez Voro.

Valencia na równi pochyłej

Valencia CF po rozegraniu 34 meczów ligowych plasuje się dopiero na 14. miejscu w ligowej tabeli, legitymując się dorobkiem 36 punktów na koncie. W niedzielny wieczór piłkarze Nietoperzy przegrali na swoim stadionie z Barceloną 2:3. Po tym starciu podjęto decyzję o zwolnieniu dotychczasowego szkoleniowca.

“Valencia CF poinformowała o zwolnieniu trenera pierwszego zespołu Javiera Gracię w poniedziałek” – brzmi komunikat na oficjalnej stronie internetowe klubu z Estadio Mestallla.

“Klub chciałby publicznie podziękować mu za jego pracę i poświęcenie podczas trenowania zespołu. Życzy mu jednocześnie wszystkiego najlepszego w przyszłości” – czytamy dalej.

Strażak na pokładzie

“Salvador Gonzalez Voro przejmie tymczasowo opiekę nad pierwszym zespołem” – uzupełniono w oświadczeniu.

Valencia w trakcie trwającego sezonu ma do rozegrania jeszcze cztery mecze ligowe. W najbliższy weekend zmierzy się z Realem Valladolid. W kolejnych trzech potyczkach rywalami Nietoperzy będą z kolei: Sevilla, Eibar i Huesca. Valencia pozostaje bez wygranej od sześciu meczów. W tym czasie poniosła trzy porażki i trzy remisy.

Javi Gracia prowadził ekipę z Estadio Mestalla łącznie w 38 meczach, w których zaliczył 11 zwycięstw, 12 remisów i 15 porażek. Wcześniej prowadził między innymi Watford, czy Rubin Kazań. Valencię przejął natomiast latem 2020 roku.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze