Ojciec Courtoisa broni syna

Thibaut Courtois
Thibaut Courtois fot. Grzegorz Wajda

Ojciec bramkarza Realu Madryt Thibaut Courtois stanął w obronie syna, na którego jego zdaniem spadła w ostatnim czasie niesprawiedliwa krytyka.

Czytaj dalej…

Belg, który na Santiago Bernabeu trafił latem ubiegłego roku z londyńskiej Chelsea, dotychczas nie zdołał zaprezentować swojej najwyższej formy w zespole Królewskich. Powrót Zinedine’a Zidane’a na stanowisku trenera, w miejsce zwolnionego Santiago Solariego, wywołał sugestie, że do bramki Realu może wrócić Keylor Navas.

Ojciec reprezentanta Belgii, Thierry Courtois uważa, że media niesprawiedliwie potraktowały jego syna po upokarzającej porażce 1:4 w Lidze Mistrzów z Ajaksem Amsterdam w ubiegłym tygodniu.

– Czuję, że wszyscy wzięli sobie na celownik Thibaut. Hiszpańska prasa, a także flamandzka. Jako ojciec nie mogę tego ignorować – powiedział Thierry Courtois.

– Bramkarz zawsze jest pierwszym celem, to jego część pracy. Ale po meczu z Ajaksem, był atakowany z powodu czwartej bramki, po tym jak zagrał dobrze. Ten pojedynczy błąd przybrał ogromne rozmiary – kontynuował.

– W prasie pojawiły się również sprawy osobiste. Widzę jakie intencje mają dziennikarze w kontekście mojego syna. Mam z tym problem, ale na szczęście Thibaut jest ponad tym. One wie, co robić i jest świadomy swoich cech. Nie będzie wątpił w siebie – dodał ojciec bramkarza Realu.

Komentarze