Optymistyczne wieści ws. wychowanka Barcelony

Ansu Fati
Ansu Fati Pressfocus

FC Barcelona od dłuższego czasu nie może liczyć na swojego uzdolnionego wychowanka. Ansu Fati jest jednak w końcowej fazie rehabilitacji. Kataloński klub zamierza przedłużyć kontrakt z młodym piłkarzem.

  • Ansu Fati od listopada 2020 roku leczy kontuzję kolana
  • Hiszpan jest jednak na ostatniej prostej do powrotu na boisko
  • Barcelona chce przedłużyć umowę z 18-latkiem

Barcelona wyczekuje na powrót następcy Messiego

Ansu Fati od momentu debiutu w pierwszym zespole Barcelony sprawiał bardzo dobre wrażenie. Jego szybkość, kapitalny drybling i umiejętność finalizacji akcji sprawiły, że szybko ogłoszono go następcą Leo Messiego. Hiszpan w swoim premierowym sezonie rozegrał 33 spotkania. Strzelił w nich osiem goli. W kolejnych rozgrywkach miało być jeszcze lepiej, ale rzeczywistość okazała się brutalna.

W początkowej fazie kampanii 2020/2021, Fati zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Hiszpanii, strzelił nawet gola. Miał pojechać na Euro 2020, ale jego plany zweryfikowała poważna kontuzja. 7 listopada Barcelona mierzyła się z Realem Betis w La Lidze. 18-latek doznał poważnego urazu kolana.

Rehabilitacja Fatiego od początku nie przebiegała dobrze. Młody zawodnik został poddany zabiegowi artroskopii, po którym przedłużył się jego pobyt w szpitalu. Klubowi lekarze nie byli w stanie poradzić sobie z zapaleniem w kolanie, które zostało poddane już trzem zabiegom. Na tym prawdopodobnie jednak koniec.

Mundo Deportivo informuje, że Fati jest w końcowej fazie rehabilitacji, po której będzie mógł powrócić na boisko. Barcelona nie chce jednak, aby problemy zdrowotne odnowiły się. Dlatego prosi piłkarza, by ten nie spieszył się z podjęciem decyzji. Po powrocie 18-latek ma być bowiem ważną postacią w zespole Ronalda Koemana. Kataloński klub chce ponadto przedłużyć umowę ze swoją młodą. Aktualna jest ważna do 30 czerwca 2022 roku.

Czytaj także: Niewypał transferowy dostanie od Barcelony kolejną szansę?

Komentarze