Osasuna zainteresowana wypożyczeniem piłkarza Barcy

Ez Abde
Ez Abde Pressfocus

Ez Abde zrobił dobre wrażenie w trakcie ostatniego sezonu w FC Barcelonie. Skrzydłowy został wcielony do pierwszej drużyny wobec poważnych problemów kadrowych i był w stanie zagwarantować odpowiedni poziom, a nawet strzelać gole. Marokańczyk nie jest jednak pewny swojej przyszłości na Camp Nou, a zainteresowana wypożyczeniem go jest Osasuna Pampeluna.

  • Ez Abde pokazał się w zeszłym sezonie z dobrej strony w barwach FC Barcelony
  • Marokańczyk nie może jednak liczyć na regularną grę w seniorskiej drużynie w przyszłym sezonie
  • Zainteresowana wypożyczeniem go jest Osasuna Pampeluna

Marokańczyk przed poważnym wyborem

Przed sezonem 2021/22 mało prawdopodobne wydawało się, żeby Ez Abde miał odegrać jakąkolwiek rolę w seniorskiej drużynie FC Barcelony. Marokańczyk został sprowadzony do Blaugrany w Herculesa Alicante jako duży talent, który miał zostać włączony do kadry B. W trakcie sezonu z uwagi na wiele kontuzji, tymczasowy trener pierwszej drużyny – Sergi Barjuan zdecydował się powołać go na starcie z Deportivo Alaves. Była to furtka dla utalentowanego skrzydłowego, który szybko z niej skorzystał.

Marokańczyk łącznie rozegrał w seniorskiej drużynie Barcy w ostatnim sezonie 1 meczów, w trakcie których zanotował jedno trafienie. Dał się jednak poznać jako piłkarz, który nie boi się wchodzić w pojedynki jeden na jednego i dysponuje dobrą techniką użytkową. Nie mógł on jednak liczyć na regularne występy, gdy zimą klub zasilili Traore, Ferran Torres i Aubameyang. 

Abde chciałby pozostać w Dumie Katalonii, a przez sztab szkoleniowy postrzegany jest jako jedna z opcji na skrzydło, w przypadku fiaska negocjacji w sprawie transferu Raphinii, a także braku przedłużenia kontraktu przez Ousmane Dembele. Jego sytuację uważnie śledzi także Osasuna Pampeluna, która chciałaby go wypożyczyć. Niewykluczone, że Barca skorzysta z tej opcji, aby zagwarantować zawodnikowi możliwość rozwoju.

Czytaj dalej: Xavi liczy wciąż na Holendra

Komentarze