Osasuna ograła Valencię

Na zakończenie rywalizacji w 10. kolejce La Liga, Osasuna pewnie 3:1 pokonała u siebie Valencię. Drużyna z Pampeluny tym samym pozostaje bez porażki przed własną publicznością.

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla gości z Walencji, którzy w 14. minucie objęli prowadzenie. Do siatki z bliska trafił Rodrigo, któremu piłkę wyłożył Kevin Gameiro. Kwadrans później strzelec bramki dla Valencii został ukarany czerwoną kartkę za uderzenie rywala.

Osasuna liczebną przewagę wykorzystała już w 34. minucie. Po dośrodkowaniu Rubena Garcii, strzałem głową do wyrównania doprowadził Oier. Wynik 1:1 utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Trzy minuty po przerwie Osasuna była już na prowadzeniu. Tym razem celną główką popisał się Ruben Garcia, a asystę dośrodkowując z prawego skrzydła zanotował Roberto Torres.

Dziesięć minut przed zakończeniem meczu padła trzecia bramka dla Osasuny. Wynik spotkania mocnym uderzeniem z kilkunastu metrów ustalił Pervis Estupinan.

Osasuna Pampeluna – Valencia CF 3:1 (1:1)

0:1 Rodrigo 14′