Osasuna pokazała charakter. Zwroty akcji w Bilbao

Piłkarze Osasuny
Piłkarze Osasuny Pressfocus

Atletic Bilbao prowadził 2:1 z Osasuną i wydawało się, że sięgnie po pełną pulę. Plany Basków pokrzyżowali jednak gracze z Pampaluny, którzy w końcówce doprowadzili do remisu 2:2.

Zabrakło goli w hicie 35. kolejki La Ligi między Barceloną, a Atletico Madryt. Na takowe liczyliśmy zatem na Estadio San Mamés, gdzie Athletic rywalizował z Osasuną.

Wymarzony start

Baskowie rozpoczęli sobotnie spotkanie najlepiej jak tylko mogli, bo od objęcia prowadzenia w pierwszej minucie. Wówczas Asier Villalibre zagrał efektownie do Jona Morcillo, który pokonał bramkarza.

Osasuna nie pozostała jednak bierna i dążyła do wyrównania stanu meczu, co udało się w 12. minucie. Wówczas Juan Cruz dośrodkował idealnie na głowę Darko Brasanaca, który właśnie tą częścią ciała trafił do siatki.

W dalszej części tej potyczki Athletic bombardował bramkę strzeżoną przez Sergio Herrerę. Robił to jednak niewystarczająco precyzyjnie i do szatni schodził przy wyniku 1:1.

Walka do samego końca

Osasuna po zmianie stron pokazała się ze świetnej strony. Narzuciła swoje warunki gry, zbudowała przewagę w posiadaniu piłki oraz oddawała sporo strzałów. Ponownie do siatki w 62. minucie trafił jednak Athletic. Oihan Sancet otrzymał podanie od Alejandro Berenguera i pokonał bramkarza po uderzeniu w sam środek.

Goście pokazali charakter i do samego końca walczyli o chociaż punkt. Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry Enric zagrał idealnie do Budimira, który umieścił piłkę w siatce po strzale głową. Finalnie Athletic zremisował 2:2 z Osasuną.

W 36. kolejce La Ligi Athletic zagra na wyjeździe z Hueską. Z kolei Osasuna podejmie u siebie Cadiz.