Osasuna przełamała fatalną serię

Yangel Herrera
Yangel Herrera PressFocus

Osasuna Pampeluna w meczu La Ligi wygrała z Granadą CF 3:1 (2:0). Tym samym gospodarze zanotowali pierwsze zwycięstwo w lidze od 24 października 2020 roku. Rywale potwierdzili, że kiepsko spisują się na wyjazdach. Ekipa z Andaluzji nie triumfowała w ligowej potyczce delegacyjnej od 13 grudnia 2020 roku.

Gospodarze otworzyli wynik w 27. minucie. Bramkę zdobył Ante Budimir, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym rywali. Piłkarze ekipy z Pampeluny podwyższyli jeszcze przed przerwą. Drugą bramkę na swoim koncie zapisał Budimir. Tym razem zawodnik Osasuny skorzystał z dośrodkowania Enrique Barjy i strzałem głową pokonał golkipera Granady CF.

Piłkarze z Andaluzji odpowiedzieli kilka minut po zmianie stron. Luis Javier Suarez wykorzystał błędy w szeregach rywali i zdobył bramkę kontaktową. Końcowy wynik tego spotkania cały czas był zatem sprawą otwartą.

Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy. Na parę minut przed końcem podstawowego czasu gry Roberto Torres zagrał do Jona Moncayoli, a ten celnie uderzył zza pola karnego. Kilka chwil potem drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną, kartkę otrzymał Facundo Roncaglia. Wynik już się nie zmienił i gospodarze triumfowali 3:1.

Komentarze