Oscar Mingueza podpadł Ronaldowi Koemanowi

Oscar Mingueza (z lewej)
Oscar Mingueza (z lewej) PressFocus

Barcelona pokonała u siebie Getafe (5:2), ale Ronald Koeman wściekł się na Oscara Minguezę, przez co zmienił go w drugiej połowie. Na konferencji prasowej przyznał, że zawodnik zirytował go już wcześniej.

Koeman wściekł się na młodego obrońcę

Choć Oscar Mingueza generalnie rozgrywał niezłe zawody w meczu z Getafe, kamery telewizyjne zarejestrowały, jak Ronald Koeman wściekł się na młodego obrońcę na kwadrans przed końcem spotkania. Mingueza ruszył do ataku w newralgicznym momencie, gdy Getafe zdobyło bramkę na 2:3 i wynik był otwarty. Holenderski trener wściekł się i natychmiast nakazał graczowi zejść z boiska. W jego miejsce pojawił się Samuel Umtiti. 21-letni obrońca po dotarciu do ławki rezerwowych chciał podać rękę trenerowi, a ten, nie patrząc na gracza, podał mu krótko rękę i powiedział, że porozmawiają po spotkaniu.

Na konferencji prasowej Ronald Koeman przyznał, że zirytował się na swojego podopiecznego znacznie wcześniej. Na początku spotkania Mingueza doznał bowiem urazu po wejściu Takefusy Kubo. Był długo opatrywany, ale nie określił się, czy jest w stanie wrócić do gry, czy może wymaga zmiany. W tym momencie Getafe, grające w przewadze jednego gracza, zdobyło bramkę na 1:1.

Mingueza doznał kontuzji, przez co opuścił boisko. Zbyt długo przebywał za linią boczną. Powinienem szybciej poznać jego decyzję odnośnie dalszego występu w tym meczu. Ostatecznie Oscar powiedział, że może kontynuować grę. Zarówno lekarze, jak i zawodnicy, muszą się stale uczyć. Taka sytuacja nie może się powtórzyć – powiedział ostro Koeman. – Być może jednak moja postawa wobec Oscara jest przesadzona, bo przecież notuje wspaniały sezon. Młodzi zawodnicy muszą się jednak nauczyć, że piłkarz Barcy zawsze musi być w odpowiednim miejscu. Pedri, zresztą, również nie rozegrał wielkiego spotkania. Zmiana nie była wynikiem mojej złości wobec Minguezy. Chciałem dać minuty Samuelowi Umtitiemu. Nie ma co jednak ukrywać, że zarówno Oscar, jak i Ronald Araujo, nie zagrali dobrze. Mingueza nie może tak często szarżować skrzydłem, gdy gramy z trójką z tyłu. Już mu to powiedziałem i sprawa jest załatwiona – skomentował sytuację holenderski trener.

Barcelona pozostaje w walce o mistrzostwo Hiszpanii. Jeżeli wygra wszystkie pozostałe siedem meczów, sięgnie po tytuł. Już w niedzielę Blaugranę czeka trudne wyjazdowe spotkanie z Villarrealem.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze