Osiem goli na El Madrigal, wygrana Osasuny

Aż osiem bramek padło na El Madrigal w sobotnim spotkaniu 1. kolejki La Liga pomiędzy zespołami Villarreal i Granady, które ostatecznie podzieliły się punktami. W innym meczu trzy punkty na swoje konto zapisała Osasuna Pampeluna, która skromnie 1:0 pokonała na wyjeździe Leganes.

W pierwszej połowie pojedynku Villarreal z Granadą obie drużyny zdobyły po jednym golu, z rzutów karnych. Worek z bramkami rozwiązał się po przerwie. Zdecydowanie bliżej wygranej były Żółte Łodzie Podwodne, które wyszły nawet na dwubramkowe prowadzenie, ale ambitnie grający goście zdołali doprowadzić do wyrównania i uratować jeden punkt.

W drugim spotkaniu trzy punkty na swoje konto zapisała Osasuna, która skromnie 1:0 wygrała na Estadio de Butarque w Leganes. Bramkę na wagę wygranej w 75. minucie zdobył Ezequiel Avila.

CD Leganes – Osasuna Pampeluna 0:1 (0:0)