Diego Costa wbija szpilę Atletico. “Ten klub nie stanowi wyzwania”

Diego Costa
Diego Costa PressFocus

Diego Costa w bardzo niewybredny sposób wypowiedział się o swoim byłym klubie Atletico Madryt. 33-letni Hiszpan uważa, że rojiblancos daleko do europejskiej czołówki i porównał zespół z Madrytu do swojego niedawnego pracodawcy Atletico Mineiro.

  • Diego Costa bez ogródek wypowiedział się na temat Atletico Madryt
  • Hiszpan zarzucił swojemu byłem klubowi brak profesjonalizmu
  • Napastnik obecnie pozostaje bez klubu i poszukuje nowego pracodawcy

Diego Costa pomału kończy swoją przygodę z futbolem

Diego Costa obecnie pozostaje bez klubu. W styczniu napastnik rozwiązał kontrakt z brazylijskim Atletico Mineiro i od tego czasu poszukuje nowego pracodawcy.

Hiszpan był zawodnikiem Atletico Madryt w latach 2010-14 oraz 2017-20. Pomiędzy tymi okresami występował w londyńskiej Chelsea. Drugą przygodę z rojiblancos zakończył dwa lata temu odchodząc z klubu jako wolny zawodnik.

Teraz postanowił wbić szpilę swojemu byłemu klubowi. – Atletico nie jest na poziomie, który mógłby stanowić wyzwanie dla europejskich potentatów. Mineiro pod względem struktury, jakości, a także innych obszarów funkcjonowaniu klubu jest zdecydowanie lepsze. Nie będę kłamał. Obiekty szkoleniowe Atletico Madryt są kiepskie, a akademia praktycznie nie istnieje – powiedział Diego Costa.

Diego Costa jest na radarze klubów w Arabii Saudyjskiej, Turcji, Brazylii i Stanów Zjednoczonych. Wiele wskazuje na to, że kolejny klub może być tym ostatnim w karierze Hiszpana. Oczekuje się, że Hiszpan w nadchodzących tygodniach uzgodni krótkoterminową umowę z nowym zespołem, jednak 33-latek może zdecydować się zakończyć swoją przygodę z futbolem, jeśli nie otrzyma akceptowalnej oferty.

Zobacz również: Real z oświadczeniem przeciwko UEFA. “Żądamy odpowiedzi w sprawie finału Ligi Mistrzów”

Komentarze