Ostre słowa ojca Messiego. Dementuje spekulacje dziennikarzy

Wraca temat Lionela Messiego i jego transferu do Paris Saint-Germain. Od kilku dni doniesienia w tej sprawie pojawiają się zarówno we francuskiej, jak i hiszpańskiej prasie. Głos zabrał ojciec samego Argentyńczyka, zaznaczając, że media podają nieprawdę.

Ojciec i zarazem agent Lionela Messiego, Jorge, kategorycznie zaprzeczył jakoby w ostatnim czasie widział się z działaczami paryskiego klubu. W prasie pojawiły się informacje, że do spotkania doszło w ubiegłym tygodniu. Jorge Messi miał wówczas rozmawiać z katarskimi przedstawicielami Paris Saint-Germain o współpracy w 2021 roku.

Obecna umowa 33-letniego gracza wygasa już za siedem miesięcy. Jeśli Messi nie przedłuży kontraktu z Barceloną, to będzie mógł odejść bez sumy odstępnego. Jest to kuszące rozwiązanie dla paryżan, którzy w takim wypadku wydaliby znacznie mniej pieniędzy i skupiliby się na tym, by spełnić oczekiwania finansowe samego zawodnika.

Doniesienia o spotkana na linii ojciec Messiego – PSG pojawiły się w poniedziałek w hiszpańskim programie telewizyjnym El Chiringuito. Później temat ten podchwycili także dziennikarze innych mediów.

Ojciec Messiego zły na dziennikarzy

“To nieprawda. Mamy do czynienia z kolejnym wymyślaniem”- napisał na swoim instagramowym koncie ojciec Messiego, odnosząc się do całej sprawy. “Od września jestem w Argentynie” – dodał. Cały wpis agent Lionela opatrzył hashtagiem #Fakenews.

Messi pozostaje kluczową postacią Barcelony i kilka dni temu strzelił on jedynego gola w wygranym 1:0 meczu La Liga z Levante. Nie wiadomo jednak czy działacze Dumy Katalonii zaoferują mu nową umowę. Wcześniej jeden z kandydatów na prezydenta klubu zasugerował, że chcąc zostać na Camp Nou na kolejne lata Messi musiałby zgodzić się na obniżkę swoich zarobków. Jest bowiem na ten moment zbyt dużym obciążeniem dla budżetu Barcelony.

Komentarze