Ousmane Dembele gra na czas i drażni Barcelonę

Ousmane Dembele
Ousmane Dembele PressFocus

Ousmane Demele w rozmowie z dziennikarzem L’Equipe wyznał, że nie spieszy mu się z podpisaniem nowego kontraktu z Barceloną. Choć zawodnik uważa, że klub ma takie samo podejście, Duma Katalonii chce jak najszybciej dojść do porozumienia z zawodnikiem, któremu za rok kończy się umowa.

  • Ousmane Dembele nie spieszy się z podpisaniem nowego kontraktu z Barceloną
  • Jako, że jego obecna umowa wygaśnie za rok, klubowi zależy na jak najszybszym dojściu do porozumienia
  • Francuz przygotowuje się do nadchodzącego Euro 2021 ze swoją reprezentacją

Dembele: nie wiem, co z nowym kontraktem, nie spieszę się

Przyszłość Ousmane’a Dembele w Barcelonie staje się coraz bardziej niepewna. Kontrakt zawodnika obowiązuje do czerwca 2022 roku. Klubowi zależy zatem, by jak najszybciej zadecydować o jego przyszłości. Priorytetem dla Dumy Katalonii jest przedłużenie umowy z byłym zawodnikiem Borussii Dortmund, ale w przypadku braku porozumienia klub jest gotowy sprzedać skrzydłowego w nadchodzącym oknie transferowym. Pozycję Francuza może osłabić także zapowiadany transfer Memphisa Depaya.

Nie wiem, jaka będzie przyszłość. Spotkamy się z kierownictwem Barcelony. Nie spieszy mi się, klubowi również. Po pierwsze jestem skupiony na nadchodzącym Euro, a później wybiorę się na wakacje. To był długi sezon – powiedział Dembele w rozmowie z dziennikarzem L’Equipe, niejako zaprzeczając doniesieniom płynącym z Barcelony. Wedle nich Joan Laporta chciałby jak najszybciej zakończyć negocjacje z napastnikiem reprezentacji Francji.

24-latek wyznał pochwalił również swoją współpracę z Leo Messim.

Bardzo dobrze się dogadujemy, siedzę obok niego w szatni. To dobry facet i lider, dużo ze mną rozmawia. Od początku mam z nim dobre relacje. Gra z nim nie wiąże się z presją, bo udziela sporo rad, a przy tym zawsze jest gotowy na przyjęcie piłki – pochwalił Argentyńczyka Dembele.

Francuz dostał powołanie od Didiera Deschampsa i, jak powiedział, skupia się już na Euro 2021. W środowym sparingu Les Bleus z Walią (3:0) zawodnik Barcelony wszedł z ławki rezerwowych i strzelił ostatnią bramkę w meczu.

Komentarze