Media: Ousmane Dembele jedną nogą w PSG

Ousmane Dembele
Ousmane Dembele Pressfocus

Przedłużenie kontraktu z Kylianem Mbappe pociąga ze sbą wiele konsekwencji. Właściciele klubu zobowiązali się spełniać zachcianki transferowe Francuza, a jedną z nich ma być sprowadzenie na Parc des Princes Ousmane Dembele. Skrzydłowy wciąż nie porozumiał się z FC Barceloną w sprawie nowego kontraktu i może latem przenieść się do PSG za darmo.

  • FC Barcelona wciąż nie osiągnęła porozumienia z Ousmanem Dembele
  • Skrzydłowego do transferu kusi Kylian Mbappe, który chciały grać z nim w drużynie
  • Zdaniem francuskich mediów skrzydłowy Barcy latem przeniesie się do PSG

O czym marzy Ousmane Dembele?

Dembele rozgrywa obecnie zdecydowanie swój najlepszy sezon, odkąd trafił do FC Barcelony. Skrzydłowy ma już za sobą problemy z kontuzjami, a w wielu meczach pełnił funkcję prawdziwego lidera drużyny. W 21 meczach ligowych Francuz zanotował aż 13 asyst i pod tym względem nie mógł się z nim równać żaden inny piłkarz w La Liga.

25-latek wciąż nie doszedł do porozumienia z FC Barceloną w kwestii przedłużenia kontraktu, który wygasa latem. Problemem są oczywiście kwestie finansowe, a w szczególności wysoka prowizja, jakiej domaga się jeden z jego agentów. Blaugrana nie jest skłonna mu jej wypłacać, wobec czego negocjacje utknęły w martwym punkcie. Wykorzystać może to Paris-Saint Germain. 

Mbappe chciałby, żeby Dembele dołączył do ekipy mistrza Francji. Obaj zawodnicy dobrze znają się z reprezentacji, a skrzydłowy Barcy byłby chętny na taki ruch. Le Parisien poszło o krok dalej twierdząc, że “gra u boku Mbappe jest marzeniem Dembele”, a skrzydłowy jedną nogą jest już w Paryżu. Do pozostania w Barcy wciąż przekonuje go Xavi, jednak aspekty finansowe i silny projekt sportowy mogą skusić 25-latka do przeprowadzki.

Sprawdź też: Negocjacje z Dembele utknęły w martwym punkcie

Komentarze