Potwierdziły się najgorsze obawy w sprawie skrzydłowego Barcelony

Ousmane Dembele
Ousmane Dembele PressFocus

FC Barcelona poinformowała, że Ousmane Dembele pomyślnie przeszedł operację kolana i teraz czeka go czteromiesięczny rozbrat z boiskiem. To jeszcze bardziej komplikuje sytuację kontraktową Francuza.

  • Ousmane Dembele doznał kontuzji w trakcie meczu reprezentacji Francji z Węgrami (1:1) na Euro 2020
  • Francuz musiał przejść operację kolana, przez co czeka go teraz czteromiesięczna przerwa
  • Kontrakt skrzydłowego obowiązuje do końca następnego sezonu, a długa kontuzja jeszcze bardziej komplikuje jego sytuację

Dembele nie zagra przez cztery miesiące

FC Barcelona wystosowała w poniedziałkowe popołudnie komunikat na temat stanu zdrowia Ousmane’a Dembele.

“Ousmane Dembele pomyślnie przeszedł operację zwichniętego dystalnego ścięgna bicepsa w prawym kolanie. Przeprowadzona w Finlandii operacja, wykonana przez doktora Lasse Lempainena i nadzorowana przez służby medyczne klubu, oznacza, że francuski napastnik pozostanie poza grą przez około cztery miesiące.

Numer jedenaście Barcelony wszedł z ławki rezerwowych w dwóch pierwszych meczach grupowych Francji na Euro 2020. Doznał kontuzji w drugim z nich, przeciwko Węgrom w Budapeszcie” – możemy przeczytać na oficjalnej stronie katalońskiego klubu.

Oznacza to, że Dembele powróci na boisko na przełomie października i listopada, gdy sezon ligi hiszpańskiej będzie już w zaawansowanej fazie.

Co z przyszłością Dembele?

Umowa Francuza z Dumą Katalonii obowiązuje do czerwca 2022 roku. Klub zaproponował mu nowy kontrakt, ale skrzydłowy zwlekał z jej podpisaniem. Uważa się, że chciał odejść z Barcelony za darmo, podczas, gdy klub postawił ultimatum. Mianowicie: prolongata umowy lub sprzedaż w obecnym oknie transferowym. Poważna kontuzja praktycznie wyklucza możliwość przenosin. Być może perspektywa długiej rehabilitacji sprawi jednak, że Dembele zechce przedłużyć kontrakt z Blaugraną, dający mu poczucie stabilizacji.

W minionym sezonie 24-latek zanotował jedenaście bramek i pięć asyst w 44 meczach w barwach Barcelony.

Komentarze