P. Króla: L’Hospitalet vs Barcelona

W środowy wieczór FC Barcelona rozegra swoje pierwsze spotkania w rozgrywkach o Puchar Króla. W 1/16 finału rywalem mocno osłabionej Dumy Katalonii będzie trzecioligowy zespół CE L’Hospitalet.

Czytaj dalej…

Spotkania 1/16 finału zaplanowane były na 8 i 13 grudnia. Barcelona swoje spotkanie rozgrywa wcześniej ze względu na udział w Klubowych Mistrzostwach Świata, które w dniach 8-18 grudnia rozegrane zostaną w Japonii.

Dla drużyny gospodarzy, która gra na przedmieściach Barcelony będzie to wielkie wydarzenie. Zespół w poprzednim sezonie wywalczył awans do trzeciej ligi, a teraz będzie miał okazję spotkać się z uznawaną za najlepszą drużynę na świecie Barcelonę.  Rywal Barcelony bardzo dobrze spisuje się w rozgrywkach ligowych w obecnym sezonie. Obecnie zajmuje drugą lokatę i liczy się w walce o awans na zaplecze Primera Division.

Trener Josep Guardiola w środowym spotkaniu będzie jednak zmuszony wystawić mocno rezerwowy skład. Wszystko ze względu na wyjazd wielu zawodników na mecze swoich reprezentacji. Podczas wtorkowego treningu szkoleniowiec Dumy Katalonii miał do swojej dyspozycji zaledwie 13 piłkarzy z pierwszego zespołu.

W meczu na boisko zabraknie Daniego Alvesa, Adriano, Javiera Mascherano, Lionela Messiego, Thiago Alcantary, a także kontuzjowanych Pedro Rodrigueza i Ibrahima Afellaya. Trener Guardiola będzie mógł natomiast skorzystać z kilku reprezentantów Hiszpanii.

09.11. godz. 21:30 L’Hospitalet – Barcelona

Typ PrimeraDivision.pl: 0:3

Komentarze