P. Króla: Porażka Barcelony! Pewna wygrana Sevilli

Copa del Rey

Do dużej niespodzianki doszło w czwartkowych spotkaniach 1/8 finału Pucharu Króla. Porażki doznała Barcelona, która na wyjeździe uległa Levante. Pewne wyjazdowe zwycięstwo odniosła natomiast Sevilla.

Spotkanie w Walencji nie mogło się lepiej ułożyć dla gospodarzy, którzy już po 18 minutach prowadzili. Najpierw do bramki katalońskiego zespołu trafił Erick Cabaco, a kilkanaście minut później na 2:0 podwyższył Borja Mayoral. Podopieczni Ernesto Valverde nie zdołali w żaden sposób odpowiedzieć przed przerwą.

W drugiej połowie Barcelona szukała swoich okazji, ale rozmiary porażki zdołała zmniejszyć dopiero w 85. minucie. Wówczas z rzutu karnego do bramki Levante trafił Philippe Coutinho.

Duży krok w kierunku awansu do ćwierćfinału zrobiła Sevilla, która w wyjazdowym meczu na Sam Mames pewnie 3:1 pokonała miejscowy Athletic Bilbao. Bramki dla gości zdobywali Nolito, Andre Silva i Wissam Ben Yedder. Baskowie odpowiedzieli tylko trafieniem Mikela San Jose i przed rewanżem w Sewilli są w bardzo trudnej sytuacji.

Sprawa awansu otwarta jest w konfrontacji Realu Betis z Realem Sociedad. W czwartkowym spotkaniu w Sewilli kibice nie obejrzeli ani jednego gola. Tym samym rewanż na Estadio Anoeta zapowiada się niezwykle ciekawie.

Athletic Bilbao – Sevilla FC 1:3 (0:1)