Denis Czeryszew
Denis Czeryszew fot. Grzegorz Wajda

P. Króla: Remis w Sewilli

W czwartek w drugim meczu półfinałowym Pucharu Króla Real Betis Sewilla zremisował na swoim stadionie z Valencią 2:2. Gospodarze jeszcze 20 minut przed końcem prowadzili 2:0, ale Che popisali się udaną końcówką i odrobili straty.

Betis objął prowadzenie tuż przed przerwą, gdy po dograniu Sidneia Loren Moron głową wpakował piłkę do siatki. Dziewięć minut po wznowieniu gry wynik podwyższył Joaquin, popisując się celnym uderzeniem bezpośrednio z rzutu rożnego, po którym Jaume wybijał piłkę już zza linii bramkowej. W 58. minucie Marcelino wprowadził dwie zmiany, które ożywiły grę Valencii. Efekt w postaci bramki pojawił się dwanaście minut później, gdy Kevin Gameiro dograł piłkę w poprzek pola karnego, a Denis Czeryszew głową z bliska umieścił ją w siatce. Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry niewiele brakowało by akcja tej dwójki została w dużym stopniu skopiowana. Francuz ponownie dośrodkowywał, a po główce Rosjanina piłka trafiła w poprzeczkę. W drugiej minucie doliczonego czasu gry Che dopięli jednak swego. Po kontrze Rodrigo dograł do Gameiro, a ten z siedmiu metrów pokonał Joela Roblesa i zapewnił swojej drużynie remis.

Real Betis Sewilla – Valencia 2:2 (1:0)