Pablo Machin znalazł pracę. Czas spróbować się poza Hiszpanią

Pablo Machin
Pablo Machin PressFocus

Mniej niż miesiąc temu Deportivo Alaves zwolniło Pablo Machina, ale Hiszpan nie pozostał długo bezrobotny. W poniedziałek ogłoszono, że trafi do Al-Ain.

Hiszpańskiego szkoleniowca zwolniono z Deportivo Alaves 12 stycznia. Baskijski klub zajmował wówczas 16. miejsce w tabeli La Ligi, zbierając 18 punktów w 18 kolejkach. 45-latek szybko znalazł jednak nowego pracodawcę. W poniedziałek klub z Arabii Saudyjskiej, Al-Ain ogłosił bowiem Pablo Machina jako nowego szkoleniowca ich drużyny.

Hiszpana czeka nie lada zadanie. Obejmuje bowiem ostatnią drużynę Saudi Professional League. Al-Ain traci do pierwszego bezpiecznego miejsca siedem punktów. W drużynie występuje kilku zawodników znanych z europejskich boisk. Grają tam, między innymi, były zawodnik Lazio, Bastos, a także mający na swoim koncie występy w Interze i Southampton pomocnik, Saphir Taider. Machin spotka tam też starych znajomych z La Ligi: Filipa Bradaricia oraz Juana Pablo Anora.

Pierwsza zagraniczna posada

Pablo Machin całą dotychczasową karierę spędził w Hiszpanii. Co prawda w lipcu tego roku został trenerem chińskiego Qingdao Huanghai, ale po tygodniu opuścił klub, trafiając do Deportivo Alaves. Najlepiej dał się poznać z czasów, gdy trenował Gironę. Z katalońskim klubem awansował do La Ligi, a sama drużyna prezentowała naprawdę dobry, jak na beniaminka, futbol. Jego kolejne przygody nie były już tak udane. Zwolniono go z Sevilli, Espanyolu oraz Deportivo Alaves. Możliwe, że akceptując ofertę Al-Ain, Machin może wypaść z obiegu trenerów hiszpańskiej ekstraklasy.

Komentarze