Real Madryt dopiął transfer brazylijskiej gwiazdy

Endrick
Endrick Pressfocus

Real Madryt dopiął swego i sfinalizuje transfer młodej gwiazdy brazylijskiego futbolu – Endricka. Fabrizio Romano przekazał, że między Królewskimi i Palmeiras zostały uzgodnione już wszystkie szczegóły.

  • Wiele topowych klubów zainteresowanych było sprowadzeniem Endricka
  • Brazylijczyk ostatecznie zdecydował się na grę dla Realu Madryt
  • Królewscy zapłacą za zaledwie 16-letniego zawodnika ogromne pieniądze

Ogromne pieniądze za transfer Endricka

Niemal pół Europy walczyło o transfer Endricka, który postrzegany jest za jeden z największych talentów brazylijskiego futbolu od lat. Młody napastnik już w wieku 16 lat zaczął grywać dla seniorskiej drużyny Palmeiras, a także pobijać rekordy klubu. Na koncie ma już kilka trafień, a jego wartość rynkowa stale rośnie.

Transferem Brazylijczyka najmocniej zainteresowane były Real Madryt, FC Barcelona, PSG i Chelsea. W ostatnich dniach do napastnika dzwonił Xavi, by przedstawić mu projekt sportowy i spróbować przekonać go do przenosin do Dumy Katalonii. Trener Barcy usłyszał jednak od agenta zawodnika, że ten zdecydował się już na grę dla Królewskich.

Fabrizio Romano przekazał w czwartek, że kwestia przyszłości Endricka jest już rozstrzygnięta. 16-latek w lipcu 2024 roku zostanie zawodnikiem Los Blancos. Real zapłaci za niego 72 miliony euro. Dziennikarz podaje, że 35 milionów euro to kwota podstawowa, 25 milionów euro to bonusy. Włodarze Królewskich zdecydowali również wziąć na siebie opłacenie podatku, w kwocie 12 milionów euro. 

Brazylijczyk w najbliższych dniach uda się do Madrytu, by zapoznać się z obiektami treningowymi, po czym powróci do ojczyzny. Przepisy ligi brazylijskiej nie pozwalają przenieść się zawodnikowi do zagranicznego klubu przed ukończeniem 18 roku życia. 

– Zakończyliśmy największe negocjacje w historii brazylijskiego futbolu. Propozycja Realu Madryt jest zgodna z naszymi celami sportowymi i finansowymi, a jednocześnie odpowiada ogromnemu talentowi Endricka – stwierdził prezes Palemeiras. 

Endrick podpisze z Realem umowę do 30 czerwca 2027 roku, a w kontrakcie znajdzie się zapis o opcji przedłużenia go do 30 czerwca 2030 roku.

Także u nas: Real Madryt rozważa pozyskanie reprezentanta Holandii

Komentarze