Hiszpania kupuje sprzęt medyczny z Chin o wartości 432 mln euro

La Liga
La Liga

El Pais donosi na swoich łamach, że Hiszpania kupuje od Chin sprzęt medyczny o wartości 432 milionów euro. W nadchodzących tygodniach z Dalekiego Wschodu na Półwysep Iberyjski ma trafić 550 milionów masek, 5,5 miliona testów i 950 respiratorów.

Czytaj dalej…

Hiszpański rząd podpisał umowę na zakup materiałów medycznych z Chin, aby poradzić sobie z koronawirusem, o czym poinformował hiszpański minister zdrowia Salvador Illa w środę.

Zakupiony sprzęt ma pomóc pacjentom najbardziej potrzebującym pomocy, których dotknęła choroba COVID19. – W tym tygodniu będziemy mieli pierwszą dostawę potrzebnych materiałów – zakomunikował hiszpański polityk.

– Kupiliśmy 550 milionów masek, które trafią do nas wkrótce. Będą one dostępne przez następne osiem tygodni. 11 milionów rękawic pojawi się w ciągu najbliższych pięciu tygodni. Jeśli chodzi o szybkie testy, pozyskaliśmy ich 5,5 miliona w marcu i kwietniu. Ponadto w miesiącach od kwietnia do czerwca otrzymamy 950 respiratorów – wyjaśnił Illa.

Hiszpański minister zdrowia przypomniał, że rząd rozdysponował już prawie sześć milionów masek. Ponadto rząd aktywuje krajową produkcję sprzętu medycznego, czyli respiratorów, materiałów ochronnych i szybkich testów. Minister podziękował „za zaangażowanie hiszpańskich firm w dostosowanie ich linii produkcyjnych” do produkcji tych materiałów. Istnieją już dwie firmy produkujące maski oddechowe w Hiszpanii.

Przypomnijmy, że z powodu rozprzestrzenienia się nieszczęsnego patogenu rozgrywki piłkarskie w Hiszpanii zostały zawieszone do odwołania. Najnowsze doniesienia wskazują, że na koronawirusa zachorowało w tym kraju ponad 56 tysięcy osób. Zanotowano też 4089 zgonów. Wyzdrowiało 7015 osób, z czego aż 1648 w ciągu ostatniej doby.

Komentarze