Pandemia utrudnia Davidowi Silvie rozmowy z Valencią

David Silva
David Silva fot. Razvan Pasarica / SPORTPICTURES

David Silva prowadzi rozmowy na temat powrotu do swojego byłego klubu Valencii, ale przeprowadzenie ewentualnego transferu może skomplikować pandemia koronawirusa – informuje ESPN.

Czytaj dalej…

Doświadczony Hiszpan już wcześniej zapowiedział odejście z Manchesteru City wraz z wygaśnięciem 30 czerwca jego kontraktu z klubem. Wśród klubów zainteresowanych sprowadzeniem Davida Silvy jest Valencia, z której 10 lat temu przeniósł się na Etihad Stadium.

Obie strony prowadziły już od jakiegoś czasu rozmowy, ale obecnie mocno zwolniły ze względu na niepewną sytuację dotyczącą zawodników, którym latem wygasają obecne kontrakty.

FIFA zasugerowała, że umowy, które mają wygasnąć 30 czerwca, powinny zostać przedłużone do czasu zakończenia sezonu, ale wśród władz klubów Premier League panuje obawa, czy te wytyczne można wyegzekwować zgodnie z prawem.

Tym samym 34-letni Hiszpan będzie prawdopodobnie musiał zgodzić się na krótkoterminowe przedłużenie umowy, aby pozostać w City lub pożegnać się z klubem 30 czerwca. Obywatele chcieliby zatrzymać piłkarza do końca sezonu, ale piłkarz może mieć obawy związane z możliwością doznania kontuzji, która skomplikuje piłkarzowi transfer do innego klubu.

Komentarze