Luis Suarez
Luis Suarez fot. Grzegorz Wajda

Partidazo! Osiem goli na Estadio de la Ceramica!

Takie mecze dają większego kopa niż porządne, podwójne espresso – na zakończenie wtorkowych zmagań w 30. kolejce La Liga, Villarreal zremisował z Barceloną 4:4! Duma Katalonii po kwadransie gry prowadziła 2:0, ale w 80. minucie zrobiło się 4:2 dla gospodarzy. Wynik ten utrzymywał się do 90. minuty – najpierw straty kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego zmniejszył Messi, a w ostatniej akcji meczu, po przepięknym golu punkt Barcelonie uratował Luis Suarez!

Na jedną zmianę po porażce z Vigo zdecydował się trener Calleja – zamiast Quintilli, na murawie pojawił się Mori. Czterech korekt w składzie dokonał za to Ernesto Valverde – miejsca Pique, Semedo, Rakiticia i Messiego zajęli Umtiti, Roberto, Vidal i Malcom.

Spotkanie mogło doskonale rozpocząć się dla gospodarzy, którzy w pierwszych dziesięciu minutach stworzyli sobie dwie bardzo groźne sytuacje – dwukrotnie doskonale spisał się jednak ter Stegen, który zatrzymał najpierw Iborrę, a potem Chukwueze.

Dwunastu minut potrzebowali goście, by umieścić piłkę w bramce Villarrealu – po prostopadłym podaniu Arthura, z piłką w pole karne wbiegł Malcom, po którego asyście, z kilku metrów futbolówkę do siatki posłał Coutinho. Cztery minuty później było już 0:2 – po centrze Vidala, precyzyjnym strzałem głową bramkarza gospodarzy pokonał Malcom.

Rozpędzeni Katalończycy próbowali dobić rywala jeszcze przed upływem drugiego kwadransa – w 20. minucie, Luis Suarez wprowadził w pole karne Coutinho, który wprawdzie przerzucił futbolówkę nad bramkarze, ale zdołał tylko ostemplować słupek.

Trzy minuty później przebudzili się jednak gospodarze – piłkę na połowie Barcelony otrzymał Chukwueze, który w pierwszej próbie trafił słupek, ale przy dobitce był już bezbłędny. Cztery minuty przed przerwą, Nigeryjczyk mógł nawet doprowadzić do wyrównania, ale świetną interwencję zanotował ter Stegen.

Pięć minut po przerwie, gospodarze zniwelowali już całą stratę – Chukwueze wyprowadził szybką kontrę zagrywając prostopadle do Ekambiego, który zaskoczył ter Stegena, który spodziewał się podania wzdłuż bramki i posłał futbolówkę do siatki z ostrego kąta.

Piłkarze Żółtej Łodzi Podwodnej poczuli jednak, że z dzisiejszego spotkania można wyciągnąć jeszcze więcej. W 63. minucie, Morlanes zagrał za linię obrony do Iborry, który bardzo precyzyjnie puścił piłkę obok interweniującego ter Stegena, wyprowadzając ekipę gospodarzy na prowadzenie.

Dziewięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry, podopieczni trenera Callejy wyprowadzili kolejny cios – kapitalną asystą popisał się Santi Cazorla, a sytuację jeden na jednego z ter Stegenem ze stoickim spokojem wykończył Bacca.

Nie był to jednak koniec emocji na Estadio de la Ceramica – w 86. minucie pomocną dłoń do piłkarzy Barcelony wyciągnął Alvaro, który zgarnął drugi żółty kartonik i musiał opuścić boisko. W 90. minucie, straty Katalończyków zmniejszył Leo Messi – Argentyńczyk popisał się kolejnym, znakomitym wykonaniem rzutu wolnego, obijając po drodze słupek.

Kiedy wydawało się, że pasmo 17 kolejnych ligowych spotkań Barcelony bez porażki dobiegnie końca, w czwartej minucie doliczonego czasu gry doszło do kolejnego zwrotu akcji. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłka trafiła do ustawionego na linii szesnastki Luisa Suareza, który fenomenalnie skontrował futbolówkę i ustalił wynik meczu na 4:4.

Kiedy następne mecze?

Cóż to był za mecz! Barcelona wciąż pozostaje zatem niepokonana w La Liga od 11 listopada, kiedy to sensacyjne zwycięstwo na Camp Nou ugrali piłkarze Realu Betis. W najbliższej kolejce, Blaugrana podejmie Atletico, natomiast Villarreal zmierzy się z Realem Betis.

Villarreal CF – FC Barcelona 4:4 (1:2)

0:1 Coutinho 12′
0:2 Malcom 16′
1:2 Chukwueze 23′
2:2 Ekambi 50′
3:2 Iborra 62′