Passa Villarrealu przerwana, trzy punkty zostają w Sewilli

Lucas Ocampos
Lucas Ocampos Pressfocus

Sevilla pokonała Villarreal 2:0 (1:0) w meczu 16. kolejki La Liga. Andaluzyjczycy przerwali zatem passę 19 meczów bez porażki swoich dzisiejszych rywali. Dzięki kompletowi punktów podopieczni Julena Lopeteguiego awansowali na czwartą pozycję w tabeli ligi hiszpańskiej.

Pierwsza połowa była dosyć wyrównana. Obie drużyny tworzyły podobną liczbę okazji. Nieco więcej szczęścia sprzyjało jednak gospodarzom. W 7. minucie Juan Foyth zagrał piłkę ręką w polu karnym. Arbiter zdecydował się skorzystać z pomocy VARu i po chwili wskazał na wapno. Do futbolówki podszedł Lucas Ocampos, który zdecydował się na niski strzał w środek bramki. Sergio Asenjo postanowił się rzucić jednak w kierunku lewego słupka i minął się z futbolówką.

Do gwizdka kończącego pierwszą odsłonę meczu, żadna z drużyn nie potrafiła po raz kolejny poważnie zagrozić bramce przeciwnika, dlatego Sevilla skromnie prowadziła do przerwy.

Druga połowa przebiegła bardzo podobnie jak pierwsza. Mecz i tym razem był wyrównany, ale Sevilla ponownie dosyć szybko zdobyła bramkę. W 53. minucie piłkę w środku pola odebrał Ocampos, powstrzymując atak rywali. Momentalnie zagrał prostopadłe podanie w kierunku Youssefa En Nesyriego. Marokańczyk będąc sam na sam z bramkarzem uderzył płasko w kierunku lewego słupka i ustalił wynik meczu na 2:0.

Villarreal próbował zdobyć chociażby bramkę kontaktową, ale dobrze dysponowana obrona Sevilli nie dała gościom zbyt wielu okazji do wykazania się. Andaluzyjczycy przerwali passę dziewiętnastu oficjalnych meczów bez porażki swoich rywali i awansowali na czwarte miejsce w La Liga.