Pochwały dla młodego piłkarza Barcy. “Wygrasz Złotą Piłkę!”

Trincao w meczu Ligi Mistrzów
Trincao w meczu Ligi Mistrzów PressFocus

Przed sobotnim szlagierem LaLiga, czyli pojedynkiem Atletico Madryt z Barceloną, katalońskie “Mundo Deportivo” zorganizowało rozmowę pomiędzy dwoma portugalskimi piłkarzami związanymi z oboma klubami: byłym zawodnikiem Los Colchoneros, Paulo Futre, a także nadzieją Dumy Katalonii, Francisco Trincao.

Czytaj dalej…

Głównym tematem rozmowy było nadchodzące spotkanie, ale dwaj Portugalczycy rozmawiali też na tematy dotyczące też przyszłości Trincao i Barcelony.

– Tak, w obu zespołach zabraknie ważnych graczy, ale starcie Atleti z Barcą to zawsze klasyczne starcie gigantów. Szkoda tylko, że zabraknie publiczności. Spodziewam się bardzo ofensywnego meczu i mam nadzieję, że Atletico wygra 5:4, a wszystkie cztery gole dla Barcelony zdobędzie Trincao! – powiedział zdobywca Pucharu Europy w sezonie 1986/87.

– To będzie świetny mecz. Mamy wspaniały zespół. Nasz rywal podobnie, ma też świetnego trenera, ale zrobimy wszystko, by wygrać 5:4! – odpowiedział młody skrzydłowy Barcelony.

Paulo Futre, który w barwach Atletico sięgnął po dwa Puchary Hiszpanii, bardzo wysoko ceni sobie umiejętności młodszego kolegi.

– Dla mnie [Trincao] już jest jednym z pięciu najlepszych lewonożnych Portugalczyków w historii. Najpierw był [Antonio] Simoes, później [Fernando] Chalana, ja i Bernardo Silva, ale nie mam wątpliwości, że Trincao będzie lepszy niż my wszyscy. Jeśli nie będzie miał kontuzji, to wygra Złotą Piłkę. Zapisz to! – oceniła potencjał 20-latka legenda portugalskiej piłki.

Pojedynek Atletico Madryt z Barceloną czeka nas już 21 listopada. Jeżeli Katalończycy wygrają, zbliżą się do podopiecznych Simeone na trzy punkty, natomiast w przypadku zwycięstwa gospodarzy, mają oni szansę objąć fotel lidera LaLiga, o ile punkty stracą Villarreal i Real Sociedad.

Komentarze