Leeds oczekuje ogromnej kwoty za transfer swojej gwiazdy

Raphinha
Raphinha Pressfocus

Transfer Raphinii do FC Barcelony mocno się komplikuje. Sport podaje, że Leeds United za swojego zawodnika domaga się aż 70 milionów euro, na co nie stać teraz pogrążonej w kryzysie finansowym Blaugrany. Jeśli Pawie nie obniżą swoich wymagań, Katalończycy zrezygnują z prób pozyskania skrzydłowego.

  • Raphinha znajduje się na liście życzeń FC Barcelony
  • Klub miał nadzieję, że Leeds spadnie z ligi, a wówczas klauzula zawodnika wyniosłaby zaledwie 25 milionów euro
  • Pawie utrzymały się w Premier League i oczekują aż 70 milionów za transfer Brazylijczyka

W Barcelonie wciąż same problemy

W ostatniej kolejce Premier League FC Barcelona mocno trzymała kciuki za spadek Leeds. Wówczas obniżeniu uległaby klauzula odejścia Raphinii, na którego transferze zależy Barcy. Szanse na zatrzymanie w drużynie Ousmane Dembele są coraz mniejsze, dlatego klub chce zagwarantować sobie latem pozyskanie nowego skrzydłowego. Na czele listy życzeń znajduje się właśnie Brazylijczyk.

Dziennik Sport podaje, że zarząd Leeds oczekuje za swoją gwiazdę przynajmniej 70 milionów euro. Nieco niższą kwotę wymienia Fabrizio Romano. Według dziennikarza Pawie byłyby usatysfakcjonowane już 55 milionami euro. To wciąż zbyt wysoka kwota dla Dumy Katalonii. Klub liczy, że na przenosiny zacznie mocniej naciskać sam zainteresowany. Wówczas mogłoby to skłonić Leeds do obniżenia swoich wymagań finansowych.

Nieznana pozostaje przyszłość Ousmane’a Dembele. Francuz wciąż nie doszedł do porozumienia z Barcą w sprawie przedłużenia umowy. Skrzydłowy chciałby zostać na Camp Nou, jednak oczekuje przy tym zarobków, które sytuowałyby go wysoko na drabinie płacowej klubu. Niewykluczone, że w najbliższych dniach obie strony znów usiądą do rozmów.

Sprawdź też: Barcelona ma alternatywę dla Lewandowskiego. Zaskakujący plan B

Komentarze