Pedri niemal pięć razy droższy? Powodem zapisy w umowie

Pedri
Pedri fot. PressFocus

Jednym z zawodników, którzy dołączyli latem do Barcelony był utalentowany skrzydłowy Las Palmas Pedri. Jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się, że jest to transfer raczej przyszłościowy i na sezon 2020/21 zostanie wypożyczony do innego klubu. Tymczasem 17-latek wywalczył sobie miejsce w kadrze zespołu prowadzonego przez Ronalda Koemana i od początku sezonu regularnie otrzymuje szanse występów.

Czytaj dalej…

W obecnym sezonie Pedri wystąpił we wszystkich ośmiu dotychczasowych spotkaniach Barcelony, w tym trzy razy wybiegał na murawę w podstawowym składzie. Swoje występy okrasił zdobyciem jednego gola, w meczu Ligi Mistrzów z Ferencvarosem Budapeszt. 17-latek został więc wrzucony od razu na głęboką wodę, ale nie ma wątpliwości, że sprostał wyzwaniu.

Bonusy w umowie transferowej pomiędzy Barceloną i Las Palmas

Pedri, który uważany jest za jednego z najbardziej utalentowanych zawodników w Hiszpanii, do Barcelony trafił latem za 5 milionów euro z Las Palmas. Jak informuje Marca, kwota ta może jednak wzrosnąć prawie pięciokrotnie i wynieść ostatecznie 22 miliony euro. To efekt szeregu bonusów, które zapisane zostały w umowie między klubami.

Barcelona zobowiązała się między innymi do zapłacenia kolejnych czterech milionów euro w przypadku rozegrania przez Pedriego co najmniej 25 oficjalnych spotkań we wszystkich rozgrywkach, z zastrzeżeniem, że muszą to być występy co najmniej 45-minutowe. Dwa miliony euro trafią na konto Las Palmas w momencie debiutu Pedriego w seniorskiej reprezentacji Hiszpanii.

To jednak nie wszystkie klauzule. Inne zostaną aktywowane na przykład w momencie przedłużenia kontraktu zawodnika z Barceloną. Aktualna umowa piłkarza obowiązuje do 30 czerwca 2022 roku, ale kataloński klub ma prawo do jej jednostronnego przedłużenia o dwa kolejne lata.

Milion euro Barcelona zapłaciła już w poprzednim sezonie, jeszcze, gdy Pedri występował w zespole Las Palmas.

Komentarze