Pedri zostaje w Barcelonie. Otrzymał długoletni kontrakt

Pedri
Pedri Pressfocus

Pedri wciąż będzie reprezentował barwy Barcelony. 18-latek podpisał kontrakt do 30 czerwca 2026 roku. Piłkarz zgodziła się na gigantyczną kwotę odstępnego.

  • Pedri podpisał nowy kontrakt z Barceloną
  • Hiszpan związał się z katalońskim klubem umową do 30 czerwca 2026 roku
  • W kontrakcie 18-latka znalazła się gigantyczna kwota odstępnego

Barcelona przekazała świetne wieści swoim kibicom

W ostatnich latach Barcelona wydawała mnóstwo pieniędzy na transfery i kontrakty dla piłkarzy. Polityka ta jak się okazało, miała fatalne skutki. Nowe nabytki nie przyczyniły się do wygrania przez zespół wielu trofeów. Wpłynęły zaś znacząco na wzrost zadłużenie w klubie z siedzibą na Camp Nou.

Barcelona największe sukcesy osiągała, gdy o jej sile stanowili wychowankowie, którzy utożsamiali się z klubem. Czasy te poszły w zapomnienie, ale być może wrócą w nieodległej przyszłości. W kadrze Blaugrany znajduje się sporo młodych i obiecujących piłkarzy. Dostają oni coraz więcej szans na pokazanie umiejętności. Jednym z takich graczy około rok temu był Pedri.

Hiszpański pomocnik w minionym sezonie opuścił tylko jedno spotkanie w La Lidze. Swoją kapitalna formą zapracował na debiut w reprezentacji Hiszpanii. Z kadrą pojechał na Euro 2020, gdzie był podstawowym piłkarzem. Wziął również udział w Igrzyskach Olimpijskich. Barcelona nie mogła sobie zatem pozwolić na utratę rewelacyjnego 18-latka.

Poprzednia umowa Pedriego wiązała go z klubem jeszcze przez niespełna rok. Nowy kontrakt, który podpisał Hiszpan, jest ważny do 30 czerwca 2026 roku. 18-latek wyceniany jest przez portal Transfermarkt na 80 milionów euro. Jeżeli potencjalny kupiec będzie chciał sprowadzić Pedriego bez zgody Barcelony, będzie musiał zapłacić miliard euro odstępnego.

Czytaj także: Fekir zareagował na plotki łaczące go z Newcastle

Komentarze