Leo Messi
Leo Messi Pressfocus

Perfekcyjny wolny Messiego, Barcelona lepsza od Bilbao

W ostatnim niedzielnym meczu 21. kolejki La Liga FC Barcelona pokonała Athletic Bilbao 2:1 (1:0). Duma Katalonii dzięki kompletowi punktów wyprzedziła między innymi Real Madryt i awansowała na pozycję wicelidera ligi hiszpańskiej. Dla gospodarzy jest to dziesiąty ligowy mecz z rzędu bez porażki.

W pierwszej połowie spotkania zdecydowanie dominowała Barcelona. Katalończycy nie tylko częściej utrzymywali się przy piłce, ale też stwarzali więcej groźnych sytuacji bramkowych, które często kończyły się oddaniem celnego strzału. Zdobycie gola pozostawało więc jedynie kwestią czasu.

W 20. minucie Barcelona wykonywała rzut wolny, z niedalekiej odległości od bramki. Do piłki podszedł Lionel Messi. Argentyńczyk doskonale przymierzył nad murem w samo okienko. Bramkarz mógł tylko patrzeć jak piłka mija ustawionego na słupku defensora i ląduje w siatce.

Druga połowa była już zdecydowanie bardziej wyrównana i niezbyt dobrze zaczęła się dla Katalończyków. W 50. minucie samobója zanotował Jordi Alba. Hiszpan chcąc zablokować dośrodkowanie jednego z zawodników Athletic Bilbao, skierował futbolówkę do własnej bramki, dając gościom wyrównanie.

Barcelona nie chciała pogodzić się z takim rozwojem wydarzeń, dlatego nie zaprzestała ataków. W 75. minucie ich starania Katalończyków przyniosły oczekiwany skutek, gdyż zdobyli bramkę. Wtedy to bardzo dobrą piłkę na pustą bramkę otrzymał od Minguezy Griezmann. Doświadczony Francuz z dużym spokojem wpakował futbolówkę między słupki.

Athletic Bilbao nie było już w stanie odpowiedzieć na to trafienie. W doliczonym czasie gry doskonałą okazję miał Jordi Alba, ale przegrał on pojedynek sam na sam z Unai Simonem. Końcowy rezultat to 2:1.