Diego Simeone
Diego Simeone fot. Razvan Pasarica

Pewna wygrana Atletico

Zawodnicy Alaves przegrali na swoim terenie z graczami Atletico 0:4. Gole dla Los Colchoneros zdobywali Saul, Diego Costa, Morata i Thomas.

Goście zaczęli od bardzo mocnego uderzenia. Już w trzeciej minucie na listę strzelców mógł wpisać się Saul, ale dobrze interweniował bramkarz gospodarzy.

Zawodnik Atletico dopiął swego kilkadziesiąt sekund potem, kiedy to skorzystał z dogrania Griezmanna.

Piłkarze Simeone poszli za ciosem, ponieważ w jedenastej minucie gola zdobył także Diego Costa.

W 28. minucie piłkarze gospodarzy mogli odpowiedzieć. Swojej sytuacji nie wykorzystał jednak Pina, który został w porę zablokowany.

W 60. minucie było już 3:0 dla graczy ze stolicy Hiszpanii. Tym razem gola zdobył Morata. Sędzia skorzystał jeszcze z wideoweryfikacji, ale trafienie zostało uznane.

W 69. minucie swojego gola mógł zdobyć także Griezmann, ale tym razem na wysokości zadania stanął bramkarz gospodarzy.

Goście podwyższyli kwadrans potem – wtedy to wynik meczu na 4:0 ustalił Thomas.

Alaves – Atletico 0:4 (0:2)