Pewne zwycięstwo Eibar

W jednym z niedzielnych spotkań La Liga, Eibar pewnie 3:0 pokonało u siebie Gironę.

W pierwszej połowie niedzielnego meczu kibice obejrzeli tylko jednego gola. W 37. minucie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Ruben Pena, który zaskoczył bramkarza mocnym uderzeniem z prawej strony pola karnego. Asystę w tej sytuacji na swoje konto zapisał Fabian Orellana.

W drugiej połowie Eibar potwierdził swoją wyższość nad Gironą. Tuż po wznowieniu gry drugiego gola zdobył Charles, który przelobował Bunu po zgraniu piłki przez Sergiego Enricha.

W 57. minucie było już 3:0. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Charles, który tym razem wykorzystał rzut karny. Był to jednocześnie ostatni gol w tym spotkaniu.

SD Eibar – Girona FC 3:0 (1:0)