Karim Benzema
Karim Benzema fot. Anadolu Agency / Hepta / Sport Pictures

Pewne zwycięstwo Królewskich

Real Madryt nie sprawił zawodu swoim kibicom w niedzielnym spotkaniu 22. kolejki La Liga. Królewski na Santiago Bernabeu pokonali 3:0 Deportivo Alaves i zmniejszyli stratę do Barcelony i Atletico Madryt.

Spotkanie od pierwszej minuty toczyło się pod dyktando drużyny Santiago Solariego. W pierwszym kwadransie nieznacznie niecelnie z kilkunastu metrów uderzali Karim Benzema i Sergio Reguilon.

Real swoją przewagę udokumentował objęciem prowadzenia w 30. minucie. Z piłką w pole karne z lewej strony wpadł Reguilon, a następnie dograł ją do ustawionego przez bramką Benzemy. Francuski napastnik nie miał problemów z trafieniem do siatki.

W drugiej połowie wynik również długo nie ulegał zmianie. Dopiero w 80. minucie Królewscy potwierdzili swoją wyższość nad rywalem. Tym razem po zagraniu Marco Asensio z prawej strony, piłka trafiła pod nogi Viniciusa Juniora, który mając przed sobą tylko bramkarza, bez problemów trafił do bramki.

W doliczonym czasie gry wynik spotkania na 3:0 ustalił Mariano Diaz, który wykorzystał podanie Odriozoli.

Real Madryt – Deportivo Alaves 3:0 (1:0)

1:0 Benzema 30′
2:0 Vinicius Junior 80′
3:0 Diaz 90+1′

Alaves – Laguardia, Burgui, Mubarak

Real: Courtois – Odriozola Arzallus, Nacho, Ramos, Reguilon – Modrić, Casemiro, Ceballos – Bale (63′ Asensio), Benzema (75′ Diaz), Vinícius Junior (87′ Isco)

Alaves: Pacheco – Vigaray, Maripan, Laguardia, Duarte – Mubarak, Pina, Garcia (81′ Guidetti) – Burgui (68′ Rolan), Calleri (81′ Sobrino), Jony