Pewne zwycięstwo Sevilli

Sevilla potrzebowała raptem 20 minut do rozstrzygnięcia spotkania z Athletikiem Bilbao. Andaluzyjczycy przynajmniej do czasu rozegrania kolejnych spotkań 29. kolejki, zbliżyli się do Atletico Madryt i Valencii.

Czytaj dalej…

Baskowie nie zdołali dzisiaj zbudować emocji. Nie pomógł w tym bez wątpienia Iraizoz, który zaliczył kuriozalną wpadkę w czwartej minucie. Bramkarz Bilbao na wzór Manuela Neuera próbował interweniować na przedpolu i skończyło się trafieniem Vidala.

Przy drugim trafieniu bramkarz był bezradny. Banega na prawą stronę do Iborry, a ten od razu w kierunku uciekającego Baccy i Kolumbijczyk – najskuteczniejszy zawodnik Sevilli w lidze – podwyższył prowadzenie.

Tyle można powiedzieć o dzisiejszym spotkaniu w sercu Andaluzji. Mogła paść jeszcze trzecia bramka dla gospodarzy, gdyby odrobinę lepiej przymierzył Bacca. Goście nie pokazali dzisiaj niczego specjalnego, dodatkowo stracili pewnie na kilka tygodni Muniaina, który jeszcze przed przerwą opuścił plac. Grzegorz Krychowiak przebywał na boisku 90 minut i o dziwo w starciu z rywalem, który także nie przebiera w środkach, kartki nie zobaczył. Polak był jedną z jaśniejszych postaci swojej drużyny.

Jaka będzie odpowiedź Atletico i Valencii?

Sevilla – Athletic Bilbao 2:0 (2:0)
1:0 Vidal 3′
2:0 Bacca 21′
Pełna statystyka meczu

Komentarze