Pewny triumf Barcelony!

Antoine Griezmann
Antoine Griezmann fot. Grzegorz Wajda

Piłkarze FC Barcelony pokonali na wyjeździe Villarreal 4:1. Dzięki tej wygranej ich strata do Realu Madryt na trzy mecze przed końcem utrzymuje się na poziomie czterech punktów.

Rywalizacja o mistrzostwo Hiszpanii wkroczyła w decydujący etap. Barcelona po dzisiejszej wygranej Realu, traciła do ,,Królewskich’’ aż siedem punktów. Mecz z Villarrealem nie zapowiadał się jednak łatwo, ponieważ gospodarze rywalizowali o udział w Lidze Mistrzów i chcieli wykorzystać słabą formę ,,Blaugrany’’.

Sympatycy Barcelony nie musieli długo czekać na pierwszego gola, ponieważ padło on już w trzeciej minucie. Suarez zagrał otwierające podanie do Roberto, który odegrał wbiegającemu na skrzydło Albie. Hiszpan zagrał na pole karne do Griezmanna, ale Francuza uprzedził Torres. Obrońca gospodarzy interweniował na tyle niefortunnie, że skierował piłkę do własnej bramki.

Villarreal w 14. minucie odpowiedział golem na 1:1. Chukwueze zagrał długie podanie, do Alcacera, który odegrał Cazorli. Hiszpan próbował pokonać Ter Stegena, ale bezskutecznie. Do piłki doszedł jednak Moreno i to on z bliskiej odległości skierował piłkę do siatki.

Barcelona dalej grała swoje i w 20. minucie zdobyła gola na 2:1. Messi przejął piłkę w środku pola i ruszył z indywidualnym rajdem, który zakończył się podaniem Argentyńczyka do Suareza. Napastnik gości przymierzył z pierwszej piłki w prawy górny róg bramki i pokonał Asenjo.

Katalończycy nie zadowolili się tym wynikiem i dalej próbowali zdobywać kolejne gole, co udało im się w 45. minucie, gdy Messi odegrał podeszwą do Griezmanna, a Francuz uderzył technicznie i zdobył piękną bramkę.

W drugiej połowie piłkarze Barcelony zdominowali gospodarzy jeszcze bardziej. Gola zdobył Messi, jednak po analizie VAR został on anulowany z powodu spalonego. Barcelona kontrolowała tempo gry i rozgrywała piłkę, tak jak chciała, ponieważ Villarreal nie był w stanie stworzyć już zagrożenia. Dodatkowo pozwalali oni Barcelonie na dużo we własnym polu karnym, co wykorzystał w 87. minucie wprowadzony z ławki rezerwowych Fati. Młody skrzydłowy ograł obrońców i oddał strzał na bramkę. Piłka odbiła się jeszcze rykoszetem i wpadła do siatki.

Następny mecz Villarreal rozegra na wyjeździe z Getafe. Z kolei ,,Blaugrana’’ zmierzy się w derbach na Camp Nou z Espanyolem.