Pięć goli na inaugurację kolejki

Piłkarze Realu Valladolid
Piłkarze Realu Valladolid PressFocus

Trzecie zwycięstwo w tym sezonie odnieśli piłkarze Realu Valladolid, którzy w pierwszym meczu 13. kolejki La Liga pokonali 3:2 Osasunę Pampeluna. Dzięki tej wygranej wydostali się ze strefy spadkowej.

Gospodarze na prowadzenie wyszli już w siódmej minucie. Po zagraniu Oscara Plano z piłką w polu karnym znalazł się Shon Weissman i mocnym strzałem w kierunku dalszego rogu pokonał bramkarza rywali. W kolejnych minutach pierwszej połowy do bramki rywali trafiali już tylko goście.

W 27. minucie Osasuna doprowadziła do wyrównania. Po doskonałym zagraniu Oiera za plecy obrońców, do piłki w polu karnym dopadł Ante Budimir i uderzeniem głową nie dał szans bramkarzowi Realu Valladolid.

Tuż przed przerwą goście zaskoczyli defensywę rywali po raz drugi. Po zagraniu z lewej strony boiska piłka spadła w polu karnym pod nogi Roberto Torresa, który mocnym uderzeniem trafił do siatki. Piłkarze z Pampeluny mogli tym samym w bardzo dobrych nastrojach schodzić na przerwę do szatni.

Po przerwie Real Valladolid odwrócił losy rywalizacji. W 56. minucie z rzutu karnego do wyrównania doprowadził Fabian Orellana, a w 76. minucie po raz drugi w tym meczu na listę strzelców wpisał się Shon Weismann. Tym razem strzałem głową wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Pablo Herviasa z prawego skrzydła.