Pięć goli w Madrycie, wygrana Atletico

Antoine Griezmann
Antoine Griezmann fot. Grzegorz Wajda

Atletico Madryt zrobiło duży krok w kierunku zakończenia sezonu na drugim miejscu w tabeli. W środowym spotkaniu 34. kolejki La Liga podopieczni Diego Simeone pokonali 3:2 Valencię, dla której to bolesna porażka w kontekście walki o miejsce premiowane występami w Lidze Mistrzów.

Środowe spotkanie świetnie ułożyło się dla Atletico, które już w dziewiątej minucie wyszło na prowadzenie. Po świetnym zagraniu Juafrana z prawej strony boiska przed bramkę, do futbolówki dopadł Alvaro Morata i z bliska wpakował ją do siatki.

Valencii udało się doprowadzić do wyrównania jeszcze przed przerwą. Po dograniu piłki przez Santiego Minę, z siedmiu metrów Oblakowi szans nie dał Kevin Gameiro. Wynik 1:1 utrzymał się do końca pierwszej części meczu.

Cztery minuty po przerwie Atletico ponownie było na prowadzeniu. Po dośrodkowaniu Thomasa Lemara z lewej strony boiska, do futbolówki dopadł Antoine Griezmann i strzałem głową z siedmiu metrów trafił do bramki.

W 76. minucie prowadzący to spotkanie sędzia Alejandro Hernandez podyktował rzut karny dla gości z Walencji za zagranie piłki ręką przez Saula. Kilka chwil później, z jedenastu metrów do siatki trafił Dani Parejo. Nie była to jednak ostatnia bramka tego spotkania.

W 81. minucie, po raz trzeci w tym meczu, na prowadzenie wyszli gospodarze. Po dograniu Thomasa Parteya, zwycięskiego jak się okazało gola zdobył Angel Correa.

Atletico Madryt – Valencia CF 3:2 (1:1)