Luis Suarez
Luis Suarez fot. Grigoriy Sisoev / Sputnik/ Hepta / Sport Pict

Pięć klubów po Suareza. Barca zapłaci odszkodowanie?

Dziennikarze ustalili, że FC Barcelona będzie musiała zapłacić Luisowi Suarezowi aż czternaście milionów euro. To cena za przedwczesne rozwiązanie obowiązującego go wciąż kontraktu z Dumą Katalonii.

Czytaj dalej…

Nowy trener Ronald Koeman zaczyna robić porządki w szatni na Camp Nou. Jednym z piłkarzy, którzy mają odejść jest Luis Suarez. Urugwajczyk miał usłyszeć od szkoleniowca, że nie znajduje się w jego planach na rozpoczynający się sezon. Miałby więc otrzymać zielone światło w sprawie transferu do innego klubu.

Pięć klubów chce Suareza

Media donoszą, że Barcelona poważnie rozważa przedwczesne rozwiązanie kontaktu z Suarezem. W takim przypadku musiałaby zapłacić mu rekompensatę finansową wynoszącą 14 milionów euro. Wówczas, będąc wolnym agentem, powinien bez przeszkód znaleźć nowy klub. Do tego czasu Urugwajczyk chce uczestniczyć w normalnych treningach Barcelony.

Pojawiły się informacje, że już pięć klubów wyraziło zainteresowanie pozyskaniem tego napastnika. Media co prawda nie podają o jakie zespoły chodzi, ale spekuluje się, że jednym z nich może być Atletico Madryt. Możliwym kierunkiem dla tego zawodnika mogłaby być też włoska Serie A. Spekulowano, że Urugwajczyk mógłby podpisać umowę z Juventusem.

Suarez nie tak skuteczny

Luis Suarez w przeszłości grał w Liverpoolu, skąd w 2014 roku trafił do Dumy Katalonii. W reprezentacji Urugwaju wystąpił w stu trzynastu spotkaniach.

W poprzednim sezonie Suarez nie był już tak skuteczny jak w przeszłości. Wystąpił w dwudziestu ośmiu meczach i zdobył szesnaście goli.

Komentarze