Pięć klubów po Suareza. Barca zapłaci odszkodowanie?

Luis Suarez
Luis Suarez fot. Grigoriy Sisoev / Sputnik/ Hepta / Sport Pict

Dziennikarze ustalili, że FC Barcelona będzie musiała zapłacić Luisowi Suarezowi aż czternaście milionów euro. To cena za przedwczesne rozwiązanie obowiązującego go wciąż kontraktu z Dumą Katalonii.

Czytaj dalej…

Nowy trener Ronald Koeman zaczyna robić porządki w szatni na Camp Nou. Jednym z piłkarzy, którzy mają odejść jest Luis Suarez. Urugwajczyk miał usłyszeć od szkoleniowca, że nie znajduje się w jego planach na rozpoczynający się sezon. Miałby więc otrzymać zielone światło w sprawie transferu do innego klubu.

Pięć klubów chce Suareza

Media donoszą, że Barcelona poważnie rozważa przedwczesne rozwiązanie kontaktu z Suarezem. W takim przypadku musiałaby zapłacić mu rekompensatę finansową wynoszącą 14 milionów euro. Wówczas, będąc wolnym agentem, powinien bez przeszkód znaleźć nowy klub. Do tego czasu Urugwajczyk chce uczestniczyć w normalnych treningach Barcelony.

Pojawiły się informacje, że już pięć klubów wyraziło zainteresowanie pozyskaniem tego napastnika. Media co prawda nie podają o jakie zespoły chodzi, ale spekuluje się, że jednym z nich może być Atletico Madryt. Możliwym kierunkiem dla tego zawodnika mogłaby być też włoska Serie A. Spekulowano, że Urugwajczyk mógłby podpisać umowę z Juventusem.

Suarez nie tak skuteczny

Luis Suarez w przeszłości grał w Liverpoolu, skąd w 2014 roku trafił do Dumy Katalonii. W reprezentacji Urugwaju wystąpił w stu trzynastu spotkaniach.

W poprzednim sezonie Suarez nie był już tak skuteczny jak w przeszłości. Wystąpił w dwudziestu ośmiu meczach i zdobył szesnaście goli.

Komentarze