Piękny gol dał Chelsea przewagę przed rewanżem

Olivier Giroud
Olivier Giroud PressFocus

Chelsea pokonała Atletico Madryt po pięknym trafieniu przewrotką Oliviera Giroud. Ten wyjazdowy gol może okazać się kluczowy w kontekście awansu.

W pierwszych chwilach znacznie lepiej zaczęli gospodarze. Już w 3. minucie Saul Niguez nacisnął na Edouarda Mendy’ego. Senegalski bramkarz się pomylił, ale na jego szczęście odbita od buta pomocnika piłka nie trafiła do siatki. Jeszcze przed upływem kwadransa swojej siły fizycznej użył Luis Suarez. Urugwajczyk poradził sobie z dwoma stoperami Chelsea i dograł wzdłuż bramki, ale z odległości metra nie zdołał zdobyć bramki Thomas Lemar. W kolejnych minutach mecz się wyrównał, aż przed ostatnim gwizdkiem zmotywowali się goście. W najlepszej okazji lepszy od Timo Wernera okazał się jednak Jan Oblak.

Boiskowym akcjom tempo dyktował respekt, co przekładało się na małą liczbę okazji bramkowych. Po zmianie stron najlepszą okazję dla Atletico zmarnonwał Saul. Hiszpan zauważył, że Mendy wyszedł nieco z bramki i próbował go przelobować, ale przesadził. Chelsea również niełatwo było sforsować defensywę Atletico, ale gdy już im się to udało, było to zarówno efektywne i efektowne. W 68. minucie Olivier Giroud w ciągu sekundy zdołał złożyć się do idealnej przewrotki i pokonał Oblaka. Arbiter przez kilka minut analizował tę akcję, ale ostatecznie uznał, że piłkę do Francuza skierował Mario Hermoso, więc nie mogło być mowy o spalonym.

Gdy wylosowano tę parę, faworytem wydawało się Atletico. Minęło kilka miesięcy i z zespołu, który ewoluował w stronę nieco bardziej ofensywną, po raz kolejny wrócił on do archaicznej, zachowawczej natury. Nic nie jest jednak jeszcze przesądzone. Rewanż za trzy tygodnie z pewnością będzie interesujący.

Komentarze

Na temat “Piękny gol dał Chelsea przewagę przed rewanżem

Cóż, Levante było o wiele lepsze jako przeciwnik, mieli 2 Gole przy 1nym Celnym strzale, zaś Atletico strzeliło im 28 razy, 11 celnie. 0 celnych przeciw tak grającej Chelsea… co za upadek formy, taki Giroud wbija im wyjazdowego gola chileną, Felix i Suarez nie zagrali dosłownie nic.