Pierwsze zwolnienie trenera w tym sezonie La Ligi

Francisco Rodriguez
Francisco Rodriguez PressFocus

Włodarze ostatniego w tabeli La Ligi Elche stracili cierpliwość i zwolnili dotychczasowego trenera – Francisco Rodrigueza. Czarę goryczy przelała ostatnia porażka z Rayo Vallecano.

  • To premierowe zwolnienie szkoleniowca w obecnej kampanii La Ligi
  • Francisco Rodriguez pracował w Elche od listopada 2021 roku
  • Na razie nie wytypowano jego następcy

Władze Elche reagują na bardzo słabe wyniki

Elche przed obecnym sezonem La Ligi było jednym z głównych kandydatów do spadku na niższy poziom rozgrywkowy, ale nie przewidywano, że z ekipą „Los Franjiverdes” będzie aż tak źle. Drużyna, która ma swoją siedzibę we wspólnocie autonomicznej Walencji, po siedmiu rozegranych spotkaniach ma na swoim koncie tylko jeden punkt i zamyka tabelę hiszpańskiej ekstraklasy.

Wczoraj Elche mierzyło się z Rayo Vallecano i odniosło kolejną porażkę (1:2), która przelała czarę goryczy. Po tym meczu popularne „Zielone Pasy” za pośrednictwem mediów społecznościowych wydały oficjalny komunikat, w którym poinformowano o zwolnieniu Francisco Rodrigueza. Elche podziękowało 44-latkowi oraz jego sztabowi szkoleniowemu za dotychczasową współpracę.

Francisco Rodriguez był szkoleniowcem tego hiszpańskiego zespołu od listopada 2021 roku i w tamtym sezonie udało mu się utrzymać Elche w La Lidze. Wcześniej prowadził także takie kluby Girona, Huesca, Cordoba czy Lugo.

Na razie nie wiadomo, kto zostanie nowym trenerem Elche.

Czytaj więcej: Valencia zatrzymała ważnego zawodnika

Komentarze